Motorek přijelo kvůli dešti méně, program prý nerušil

Desátý Rack Reyd bez problémů

RAKOVNÍK (mbr, ps, slv, peg). Policisté ani správce koupaliště nezaznamenali během jubilejního desátého srazu Rack Reyd žádný závažnější problém. Motorkáři z rakovnického Astacusu, kteří jej pořádají, jsou přes nižší diváckou účast a deštivé počasí s jeho průběhem spokojeni.

Přesná čísla o celkovém počtu motorek a návštěvníků, kteří se o víkendu účastnili desátého srazu Rack Reyd, nebyla v době uzávěrky ještě k dispozici. "Po úklidu a předání areálu jsme úplně vyčerpaní. Všech dvanáct lidí, co se na pořádání podílelo, odvedlo velmi dobrou práci," míní Jaromír Tupý, člen rakovnického klubu Astacus, který motosraz pořádal. Na nižším počtu účastníků oproti minulým ročníkům se zřejmě podepsalo deštivé počasí. "Ještě během spanilé jízdy se zdálo, že jede více motorek než vloni. Když ale začalo pršet, věděli jsme, že tolik motorkářů letos nepřijede. Přesná čísla poskytneme ve středu, kdy máme hodnotící schůzku," přislíbil motorkář přezdívaný Veterán.

Podle Tupého i podle mnoha účastníků se navzdory dešti jubilejní Rack Reyd vydařil. S velkým zájmem se znovu sekala tradiční sobotní exhibice v ulici Na Sekyře, při níž zazářil zejména kaskadér Petr Hnětkovský, i výstava auto-moto veteránů na Husově náměstí. "Skvělý byl i doprovodný program na koupališti, který ukončil desetiminutový ohňostroj. Také zvuková aparatura byla letos zase o mnoho kvalitnější; měla potřebný výkon, ale její zvuk tolik nevadil a zřejmě se ani tolik nešířil mimo areál Tyršova koupaliště ," soudí Tupý. S jeho názorem korespondují i vyjádření policistů.

"Vyjma čtvrteční telefonické stížnosti na hluk, kdy se na koupališti zřejmě zkoušela kolem 14. hodiny aparatura ještě před oficiálním zahájením akce, jsme nezaznamenali jediný incident. Žádné nehody, stížnosti na nadměrný hluk ani devastaci areálu," říká velící strážník městské policie Pavel Škvára. Dvě přítomné hlídky státní policie se zaměřily zejména na dech motorkářů. Nikdo z kontrolovaných před jízdou nepil. "Alkohol jsme naměřili pouze motorkáři, který boural nedaleko dopravního inspektorátu. Tomu jsme také zadrželi řidičský průkaz. Jinak největším problémem byly asi přilby. Při spanilé jízdě je neměla minimálně pětina motorkářů," říká Ladislav Heller z rakovnického dopravního inspektorátu.

Na jubilejní Rack Reyd si nestěžuje ani provozovatel koupaliště. "Areál byl předán bez velkých závad. Jediným nedostatkem je rozježděná tráva, protože terén byl po dešti rozmoklý. S tím jsme ale počítali. Horší by bylo, kdyby nepršelo; to už by tu tráva nezůstala žádná. Po rozhrabání a dosypání terénu, což zvládneme doufám do středy, bude všechno v pořádku. Dřív se díky počasí lidé stejně koupat nepřijdou, ačkoli chataři už najíždí dnes," uvedl k situaci jednatel Údržby městských komunikací Milan Gašpárek. Další informace o srazu včetně fotoreportáže najdete v příštím čísle.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.