Dělník spadl do výkopu

RAKOVNÍK (peg). Ukrajinský dělník, který pracoval na stavbě Tesca v Luženské ulici v Rakovníku, spadl v úterý odpoledne do dvoumetrového výkopu. Za pracovním úrazem patrně stojí alkohol.

Do jímky pro rozdělovač samostatného hasicího zařízení spadl osmapadesátiletý muž z Ukrajiny okolo 15.50 hodin. Zraněného naštěstí jeho kolegové objevili už zhruba za dvě minuty po pádu a přivolali mu pomoc. Z jámy ho vyprostili rakovničtí hasiči. „Muž nebyl vážné zraněný, hasičům se ho podařilo z výkopu vyzvednout zhruba za pět minut. Poté ho zdravotníkům pomohli naložit na nosítka a přenést do sanity,“ říká mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková.

Hasičský záchranný sbor informoval o výjezdu policii, která vyslala k Tescu svoji hlídku. „Dělník utrpěl otřes mozku a poranění páteře. Určit, jestli neutrpěl také vnitřní zranění, nebylo na místě možné. Záchranná služba ho převezla do rakovnické nemocnice. Podle výpovědi zdravotníků byl z muže cítit alkohol. Při výslechu muž uvedl, že se mu udělalo nevolno, zatočila se mu hlava a spadl do jímky,“ přibližuje René Černý, mluvčí rakovnické policie. Příčinou pracovního úrazu se bude zabývat inspektorát bezpečnosti práce.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.