Cyklování požehnáno

RAKOVNÍK. Již podruhé rozhodovali zastupitelé o osudu čtyřdenní sportovně společenské akce s názvem Cyklování. Zatímco při schvalování rozpočtu projekt s třísettisícovou injekcí pozastavili, napodruhé mu po více jak hodinové rozpravě přece jen požehnali. Organizátorům pomohlo, když na svojí stranu získali předsedu sportovní komise města Milana Sunkovského.

Jak uvedla vedoucí odboru školství, kultury a tělovýchovy Marie Polcarová, cyklování se uskuteční 24. až 27. července. Na přípravě se podílí tým lidí z úřadu, zastupitelstva, svazku města a obcí, kulturního centra i oddíly a sportovní nadšenci. Očekává se účast 3000 až 3500 lidí. Program obsahuje celou řadu atraktivních závodů a cyklovýletů, a to jak přímo v Rakovníku tak i v rámci širšího regionu. Navíc se uskuteční i koncerty hudebních skupin.

„Minule jsem kritizoval, že nemám pro schválení akce dostatek informací. Když jsem je získal, musím konstatovat, že rozpočet je vzhledem k rozsahu akce na dolní hranici a odpovídá náročnosti programu,“ vysvětlil Sunkovský. Cyklování podpořil i Miloslav Blecha a Jan Jirátko . Podle nich jde o dobrou propagaci města, navíc akce nahrazuje i někdejší motoristický sraz, který se již v Rakovníku nekoná. Proti byl zejména Miloslav Kubínek. „Dát 300 tisíc na takovouto akci jsou pro mě zbytečně vynaložené prostředky. Dal bych 80 tisíc Kč, zbytek ať si seženou od sponzorů. Peníze bych raději směřoval na obchvat,“ uvažoval zastupitel.

Marcel Chládek nebyl spokojen s kvalitou rozpočtu, který byl předložen ve fázi prvního nástřelu, a doporučoval nejprve najít sponzory. Dále navrhoval nedělat hned první ročník jako mega akci a začít postupnými kroky. Pro podporu cyklování v navrhované podobě se vyslovil i starosta Zdeněk Nejdl. „Lidé i tisk nám vytýkali, že se tu přes léto nic neděje a že městu chybí akce, která by byla pro něj charakteristická. Proto chceme využít prázdniny a pozvat lidi do Rakovníka,“ uvedl starosta. Zastupitelé nakonec akci při hlasování podpořili.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.