Cyklování má přilákat tisíce lidí

RAKOVNÍK. Setkání cyklistů a příznivců cyklistiky se pod hlavičkou Rakovnické cyklování uskuteční v Rakovníku 24. až 26. července. Připraveny jsou přednášky, výstavy, soutěže, koncerty, výlety a závody pro všechny věkové kategorie. Je ale připraveno i město samotné? Může nabídnout i pro neznalé místních poměrů přehledné dopravní značení, dostatečnou ubytovací kapacitu, kvalitní občerstvení, servis a další služby? Odpovědi jsme hledali v naší redakční sondě.

Podle odhadů místostarosty Jana Šváchy by do Rakovníka mohlo přijet až dva tisíce lidí. Vesměs by měli převažovat účastníci z okresu, kteří nebudou muset řešit otázku ubytování. Ale jak to bude s přespolními? „Zatím máme domluveno ubytování v tělocvičně 2. ZŠ. V případě potřeby můžeme doladit i další místa. Podobně to řešíme např. i při divadelních festivalech,“ uvedl Jan Švácha. Úplný přehled o ubytovacích možnostech vedení města nemá, ale podle našich odhadů by se mohlo jednat o stovku míst, která však nemusí být v době konání akce plně k dispozici. O využití internátů středních škol se zatím také neuvažuje.

Pokračování na str. 4

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.