Croy žádá znovu
o změnu územnímu plánu

RAKOVNÍK (ps). Firma Croy se znovu obrátila na městské zastupitelstvo s žádostí o zahájení řízení ke změně územního plánu. Jak jsme již uvedli, firma Croy potřebuje pro další rozvoj firmy vybudovat v areálu jednu montážní halu, parkovací plochy a zeleň. Stávající územní plán přitom výstavbu parkoviště a zelených ploch již neumožňuje, možná je pouze další hala, která má vzniknout v zákrytu haly stávající.

První pokus o změnu územního plánu narazil na odpor obyvatel sídliště Zátiší Jih, kteří zastupováni zastupitelem Ludačkou a paní Hajnou kritizovali přítomnost firmy v obytné zóně, tvrdili, že firma hlukem ruší klid sídliště a pozastavovali se nad skutečností, že stavební úřad v devadesátých letech mohl vůbec výstavbu areálu v obytné zóně postavit. Po emotivních výstupech pak zastupitelstvo žádost o projednání změny územního plánu zamítlo. Firma Croy tentokrát oslovila písemně všechny členy zastupitelstva a seznámila je podrobně se svým záměrem. Pro týdeník Raport také doložila, že byla v lokalitě prvním subjektem, který získal ještě před schválením územního plánu územní rozhodnutí na výstavbu areálu. Teprve poté se objevil záměr a první zástavbové studie stavebníků rodinných domů. Zastupitelstvo se bude žádostí firmy Croy znovu zabývat na svém zasedání 13. září.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.