Čonka přísahá, že nikoho neokradl

RAKOVNÍK. V reakci na prohlášení Richarda Müllera k incidentu v Domě osvěty 14. 7., které jsme zveřejnili v minulém čísle, přišel do naší redakce bývalý nájemce tohoto zařízení Vladimír Čonka a požádal nás o zveřejnění jeho stanoviska.

„Ríša Müller ke mně přišel se dvěma holkama asi ve 4 hodiny ráno a poprosil mě, jestli bych je mohl na hodinku, na dvě pustit dovnitř, že jedné z nich jede autobus až za dvě hodiny. Známe se dlouho, tak jsem v tom neviděl problém. Říkal, že si s holkama užije. Nejdřív byli u mně nahoře v pokojíku. Měl jsem tam udělanou jednu místnost, abychom měli při zkouškách nějaké zázemí. Občas jsem se tam zapomněl, když za mnou přišli kamarádi a zůstali jsme tam přes noc. Potom mi Ríša řekl, že chce s holkama souložit, tak jsem ho poslal dolů na pódium, kde stála aparatura. Když tam řvali, okřikl jsem je, aby se ztišili. Došlo ale k tomu, že mu holky nedaly a jedna dokonce utekla. To ho naštvalo, křičel, že chce zpátky peníze a že mu někdo ukradl mobil. Řekl jsem mu, aby šel nahoru, že se mobil určitě najde. O penězích jsem nic nevěděl, jestli dal holkám nějaké dopředu, když popíjeli v Royalu, nevím. On však byl jak nepříčetný, řekl, že si jde pro bouchačku a všechny nás postřílí. Pak odešel, já s holkama jsem šel nahoru, tam jsme popíjeli a zapomněli jsme na něj. On pak přišel s bouchačkou. Mířil mi na hlavu a chtěl po mně šest stovek a svůj mobil. Nechápal jsem, že mě můj kámoš chce zabít. Jedna z holek mu dala tři stovky. Víc jsme neměli. Tak jsem mu řekl, že půjdu a nějaký peníze seženu. Jak jsem se dostal na ulici, hned jsem zavolal policii. Potom, co ho policie odvedla, jsem všechno prohlédl a mobil jsem našel dole na pódiu zapadlý za reprobednou. Ještě ten den jsem ho odnesl na kriminálku (to nám potvrdila i mluvčí PČR Rakovník Alena Žichovská jen s tím rozdílem, že se tak stalo až den po incidentu – pozn. redakce). Kdyby se býval na pódiu pořádně podíval, musel tam mobil najít. Nejsem žádný zloděj. Přece nebudu okrádat někoho, kdo ke mně přijde na návštěvu, to se nedělá. Měl jsem tu spoustu lidí na návštěvě, někteří si tu i něco zapomněli, ale když přišli druhý den, tak to tady měli. A jestli mu opravdu někdo ukradl nějaké peníze, já o tom nevím a nemám s tím nic společného,“ uzavírá své prohlášení Vladimír Čonka.

Zaznamenal Tomáš Bednařík

(Prohlášení je redakčně upraveno z hovorového jazyka)

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.