Co takhle městskou armádu?

NOVÉ STRAŠECÍ. Poslední strašecké jednání zastupitelstva se dočkalo překvapivého návrhu jednoho ze zastupitelů. Po avizovaném rozšíření působnosti a početního stavu městské policie navrhl Miloslav Kinkal její zrušení.

„V důvodové zprávě uvedl, že městská policie je podle něho zbytná a chce, abychom ji do roku 2010 zrušili. Z návrhu dále vyplývá, že bychom měli strážníkům nabídnout rekvalifikační kurzy. Po korektní diskuzi přijalo zastupitelstvo usnesení, že tento návrh je nepřípustný a žádost neodsouhlasilo,“ konstatuje starosta Pavel Vaic.

Proč k tomuto návrhu dospěl, vysvětluje sám jeho předkladatel Miloslav Kinkal: „Vedla mě k tomu především snaha ušetřit zhruba tři milióny, které nás městská policie ročně stojí. Malé město, jakým je Nové Strašecí, nemůže suplovat činnost státem placené instituce, kterou je Policie ČR, a vydávat nemalé prostředky z vlastního rozpočtu.“ Z jeho slov dále vyplývá, že tyto finance by město mohlo využít jinde. Jako příklad uvádí spolufinancování grantů, které by město mohlo získat, nebo prý na tisíc jiných mnohem užitečnějších věcí. „Ještě že nikoho nenapadlo zřídit si vlastní armádu, to je přece stejný princip,“ uzavírá s ironickým úsměvem.

Podle Martina Nováka, velitele městské policie, by se lidí, kteří by chtěli strážníky zrušit, našlo pravděpodobně víc. „Je pravda, že nyní nás občané příliš často v ulicích nepotkávají, ale tato situace by se měla zlepšit, jakmile nám přibude další strážník a budeme schopni postavit dvě hlídky.“ Na uvažované dovybavení městských policistů koly, které mělo nastat v souvislosti s rozšířením, se však dívá skepticky: „Už jsme to zkoušeli a kola určitě nebudou, jsou s nimi problémy. Na kolech můžeme provádět pouze kontrolní činnost, nemůžete je nikde nechat bez dozoru.“

Lenka Pelcová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.