Chybějí strážníci a úředníci

NOVÉ STRAŠECÍ (bed). Novostrašečtí radní schválili v březnu roku 2005 celkový počet pracovních míst zaměstnanců města zařazených do městského úřadu a organizačních složek - 28 úředníků, 11 ostatních a 5 dělníků. Poté, co z odboru investic odešel do důchodu Václav Hájek a Václav Chaloupka byl převeden na post technika Městských kulturních zařízení, bude muset úřad řešit další nepříznivou personální situaci.

V roce 2007 totiž odcházejí do penze další čtyři úředníci a tři úředníci z odboru výstavby jsou v dlouhodobé pracovní neschopnosti. "Budeme muset přijmout nové zaměstnance tak, aby se stačili zaučit a také, aby bylo možné zařadit je do institutu pro státní správu pro získání nutné kvalifikace tzv. zvláštní odbornou způsobilost," komentoval aktuální situaci starosta města Jakub Kleindienst. To bude představovat dočasné navýšení úředních míst z 28 na 30.

V souvislosti s uzavřením smluv s obcemi Lány a Řevničov, které se staly novými obvody pro městskou policii, je třeba navýšit místa pro tzv. ostatní zaměstnance (o tři strážníky a administrativní sílu) z 11 na 15 míst. Po těchto úpravách bude mít tedy MěÚ Nové Strašecí 30 úředníků, 15 ostatních pracovníků a 5 dělníků.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.