Rada zřejmě vypíše výběrové řízení na nového jednatele ÚMK

Chtěl domek, dostane „padáka“?

RAKOVNÍK. Již několik měsíců stojí u vchodu do Tyršova koupaliště zbrusu nová dřevostavba. O tom, kdo by měl objekt, poskytující poměrně luxusní bydlení, získat do užívání, měl rozhodnout jednatel Údržby městských komunikací. Když ale doporučil sám sebe, městská rada jeho návrh smetla se stolu a rozhodla se pro zájemce z Podbořan. Zároveň se na radě hovořilo o možnosti odvolání Milana Gašpárka z funkce jednatele. V zápise z jednání se ale žádný takový bod neobjevil.

„Domek by měl poskytovat celoroční bydlení správci koupaliště. Proto jsem zájemce o tuto práci s bytem hledal nejprve v naší firmě. Nakonec jsem se rozhodl zaslat radě svoji vlastní nabídku. Navrhl jsem nájemné 8?000?Kč měsíčně s tím, že bych funkci správce koupaliště vykonával zdarma, ve svém volném čase. Tím by naše společnost ušetřila zhruba 12 tisíc korun měsíčně, což je tabulkový plat správce. Navíc si myslím, že bych tuhle práci dělal velmi dobře, protože současná podoba koupaliště je i mým dílem, takže mám k areálu osobní vztah,“ vysvětluje Milan Gašpárek. Zároveň dodává, že ÚMK má koupaliště v pronájmu, tudíž firma mohla o obsazení domku rozhodnout sama. „Přesto jsem žádost o pronájem domku zaslal radě. Jen jsem se slušně zeptal,“ vysvětluje Gašpárek.

Městská rada byla návrhem jednatele velmi zaskočena a smetla ho se stolu. Navíc se začalo mluvit i o možnosti odvolání Milana Gašpárka z funkce jednatele. „Taková slova na radě údajně opravdu zazněla, ale já osobně jsem u toho nebyl,“ řekl nám ke kauze starosta Zdeněk Nejdl. Další radní se k věci zatím nechtějí vyjadřovat, i když určité výhrady vůči ÚMK připouštějí. „Pokud bychom řešili nějaké změny v ÚMK, bylo by to na valné hromadě, která bude svolána zhruba do měsíce,“ doplnil místostarosta Jan Švácha.

Jak jsme dále zjistili, městská rada nakonec schválila souhlas s přidělením novostavby Ireně Kilikové z Podbořan. Nemovitost bude obývat společně s manželem, za bydlení nabídla nájemné 5000?Kč s tím, že se bude celoročně starat o areál koupaliště, za což bude pobírat od ÚMK plat. K hlídání areálu hodlá využívat i vlastního psa.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.