Chtěl by mít v pořádku BRKO

RAKOVNÍK. Přesně tak, jak je psáno v titulku, uvedl Odlřich Kronich, šéflékař rakovnické nemocnice a člen zastupitelstva, své vystoupení na posledním zasedání. „Když bych použil terminologie pana Ludačky, spousta voličů, tedy manželka a soused, se na mě obrací, abychom ve městě řešili problém s ukládáním biologicky recyklovatelného komunálního odpadu (dále jen BRKO). Jde hlavně o trávu ze dvorků a zahrádek, která v tomto období většinou končí v běžných kontejnerech, což není ideální řešení,“ naznačil zastupitel.

Dotaz zodpověděl vedoucí odboru správy majetku města Ivo Žďánský. Podle jeho názoru lze trávu buď kompostovat na zahrádkách nebo ji vozit na sběrný dvůr. Věc bude ošetřena novelou zákona o odpadech až od roku 2012. „Pokud bychom to chtěli řešit dříve, problém vidím v systému plateb, který je vztažen na obyvatele. Museli bychom ve městě umístit nádoby, otázkou je jejich lokalizace a velikost. A také další využití odpadu. Tam, kde to funguje, existují kompostárny. Ale v okolí Rakovníka zatím žádné nejsou. Připravit koncepci ve stávajících podmínkách vidím tak na půl roku,“ uvedl Žďánský. Starosta i tak přislíbil, že se otázkou budou zabývat.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.