Chtějí dohlížet na nemocnici

RAKOVNÍK. Okresní organizace ČSSD uspořádala minulou středu další tiskovou konferenci k aktuálním otázkám v regionu. Hlavním tématem byl prodej rakovnické nemocnice, komentována však byla i situace kolem obchvatu.

Člen městského zastupitelstva Marcel Chládek v úvodu připomněl, že se petičnímu výboru podařilo za 14 dnů získat zhruba 4000 podpisů proti prodeji rakovnické nemocnice. "Když jsme viděli zájem veřejnosti, rozhodli jsme uspořádat na podporu petice i demonstraci. Všem lidem, kteří se zúčastnili, děkujeme, stejně jako těm, kdo se nebáli petici podepsat. Jsou totiž mezi nimi i někteří zaměstnanci NsP, např. i lékaři Trešl a Kronych, přestože jsou oba členy zastupitelstva za ODS," uvedl Chládek. Lídr ČSSD se domnívá, že petice měla smysl. "Ze všech okresů jsme byli nejvíce slyšet a jsme i nadále ve střehu. Takže si myslím, že kraj i nový vlastník bude při dalších krocích obezřetnější," míní Chládek.

ČSSD chce situaci kolem nemocnice sledovat i nadále. "Zvažujeme napadnout prodej soudní cestou a dále chceme transformovat petiční výbor na občanské sdružení, které by sledovalo, jak nový majitel plní závazky kupní smlouvy a sliby, které veřejně deklaroval. Proti prodeji nemocnice máme tři hlavní výhrady. Vadí nám nízká cena a to, že nemocnici prodává de facto jeden hejtman ODS druhému. Dále se obáváme, že soukromá firma bude chtít v nemocnici docílit zisku, čili je na místě obava, aby při snižování nákladů nedošlo k redukci ztrátových oddělení. Abychom tu za pár let neměli místo nemocnice penzion pro přestárlé zahraniční občany," obává se Chládek.

K postupu města ve věci obchvatu se podivil, že starosta Nejdl již uvedl konkrétní rok 2014 jako termín pro dokončení. "Byl jsem překvapen. Nejprve se zdálo, že obchvat starostu nezajímá, a najednou hovoří o termínu. Za opozici mohu slíbit, že uděláme vše pro to, aby starosta svůj slib splnil. Je vidět, že důsledná opoziční politika dokáže rozhýbat i poměrně liknavé vedení. Těším se, že až budou pánové v opozici, že budou fungovat také tak," uzavřel Chládek.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.