Chřipka ustupuje

RAKOVNÍK (bed). Chřipková epidemie ustupuje. Zatímco v 6. týdnu registrovali zdravotníci v našem okrese 3255 nemocných v přepočtu na 100 tisíc obyvatel, koncem minulého týdne to bylo už "jenom" 2516.

I když tento počet hygienici stále hodnotí jako epidemický stav (ten pomíjí, pokud nemocnost poklesne pod 2000 lidí v přepočtu na 100 tisíc obyvatel), došlo za poslední týden k 22,7 procentnímu poklesu onemocnění, a to ve všech věkových skupinách. Nejvíce poklesla nemocnost u dětí ve věku do pěti let (o 31,3%). Přesto stále ještě "marodí" 4628 dětí na 100 tisíc. Nejodolnější věkovou skupinou jsou lidé nad 60 let s 1621 nemocnými na 100 tisíc obyvatel. Lékaři radí zvýšit přísun vitamínů v přírodní podobě a navzdory zdánlivě jarnímu počasí se nevystavit nachlazení.

I přes pokles nemocnosti zůstává rakovnická nemocnice stále pro návštěvy uzavřená. Výjimku tvoří dětské oddělení, kde je povolena návštěva rodičů hospitalizovaných dětí.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.