Chodec srážku nepřežil

LUBNÁ. Devětapadesátiletý muž z Rakovníka byl v sobotu po šesté hodině večer na cestě se svým psem. Do bytu v Prokopově ulici se už ale nevrátil. Za Lubnou ho srazil dvaačtyřicetiletý řidič, který neosvětleného chodce přehlédl. Muž na místě zemřel.

Dopravní nehoda se stala kolem půl sedmé večer 800 metrů za spodní částí obce Lubná ve směru do rakovnické průmyslové zóny. Po silnici 3. třídy jel dvaačtyřicetiletý Z. R. z Lubné v Opelu Corsa směrem na Rakovník. Na rovném a přehledném úseku podle jeho výpovědi, aniž předem ve tmě spatřil nějakou postavu, ucítil náraz do automobilu. Zastavil, zacouval zpět a šel se podívat, do čeho s vozem narazil.

"Když zjistil, že srazil muže, chtěl mu poskytnout první pomoc. S chodcem však šel i jeho rotvajler, který nechtěl řidiče ke zraněnému pustit. Nakonec ho pes napadl. Muž u sebe neměl mobilní telefon, proto se prý pokusil zastavit některé z projíždějících aut. Nikdo však nezastavil," popisuje rakovnický tiskový mluvčí René Černý.

Muž tedy usedl za volant a vyrazil chodci přivolat pomoc sám. Dojel do nemocnice a společně se sanitou se k nehodě vrátil. Rotvajlera, který chránil svého pána i před zdravotníky, museli odchytit a převézt do útulku rakovničtí strážníci. I přes veškerou snahu lékař konstatoval, že je muž po smrti.

Zatímco řidič pod vlivem alkoholu nebyl, chodec zřejmě ano. "Podle výpovědi lékaře byl z muže cítit alkohol. Přesný výsledek však ukáže až pitva. Případ se šetří jako trestný čin ublížení na zdraví s následkem smrti. V šetření je, jak dalece byl chodec ve tmě přehlédnutelný. Na sobě měl tmavé oblečení a nebyl nijak osvětlen. Apelujeme na lidi, kteří chodí pěšky po silnici, aby si večer nezapomínali brát alespoň část oblečení s výstražnými pruhy, stejně tak cyklisté. Řidiči by v těchto měsících měli jezdit opatrněji," uzavírá René Černý.

Markéta Polívková

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.