Přechod ve stínu viaduktu patří k nejméně bezpečným

Chodec dopadl na čelní sklo

RAKOVNÍK. Zřejmě vlastní vinou skončil v pondělí odpoledne pod koly projíždějícího automobilu jednašedesátiletý chodec. Muž sice přecházel silnici po značeném přechodu, vstoupil na něj ale ve chvíli, kdy byla Octavie v těsné blízkosti.

Nehoda v Plzeňské ulici na první pohled vypadala tragicky. Městem se tak začaly šířit zvěsti, že chodec nehodu nepřežil. „Muž utrpěl zlomeninu levé nohy a pohmožděniny na různých místech těla. Jeho zranění bylo kvalifikováno jako lehké,“ vyvrací fámy mluvčí rakovnické policie René Černý. Dopravní nehoda se stala v půl čtvrté odpoledne na přechodu pod via­duktem. Chodec k přechodu přišel směrem od Komenského náměstí, automobil, za jehož volantem seděl čtyřicetiletý muž z Rakovníka, přijížděl od centra. „Chodec na přechod vstoupil bezprostředně před automobil a došlo ke střetu,“ popisuje René Černý.

Octavia do muže narazila pravou přední částí. Po nárazu se svezl po víku motoru na čelní sklo a přes pravé zpětné zrcátko dopadl na silnici. „U nehody byl svědek, který uvedl, že auto jelo pomalu. Odpovídá tomu i průběh nehody. Kdyby jelo vozidlo rychle, chodec by patrně přes něj přelétl a následky by byly tragické. Vzhledem k průběhu vyšetřování žádáme svědky nehody, aby nám poskytli informace na číslo 974 880 251,“ vysvětluje šéf dopravního inspektorátu Jiří Šiler. U chodce i řidiče vyloučila alkohol dechová zkouška. Škoda byla vyčíslena na 55 tisíc korun.

„Přechod umístěný pod viaduktem není z hlediska bezpečnosti dobrým řešením. Každý řidič, který tudy jel v létě za prudkého slunce, ze své zkušenosti ví, že ve stínu viaduktu není na přechod a chodce u něj téměř vidět. Lidské oko není schopné se tak rychle při ostrém přechodu světla a stínu přizpůsobit,“ říká René Černý. Za pravdu mu dává i Ladislav Heller z dopravního inspektorátu: „Není to nejšťastnější místo. Najít jiné řešení ale nebude snadné. Kdyby se přechod přemístil o kus dál, tak by z jedné strany vstoupil do křižovatky a z druhé by se příliš přiblížil přechodu pro chodce u Ramaly.“

Markéta Polívková

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.