Firma prý hledala kompars, vybrala zápisné a teď mlčí

Casting, nebo podraz?

RAKOVNÍK. Začátkem června se objevily po městě Rakovníku plakátky hledající kompars pro chystané natáčení nového filmu. Zájemci o casting (výběr vhodných typů a zápis do komparsního rejstříku) se měli dostavit ve dnech 22. a 23. června do restaurace u Černého orla.

"Do zmíněné restaurace jsem přišla i s dcerou a bylo zde asi padesát dalších zájemců," říká paní Jana Schreiberová z Rakovníka. "Ujal se nás člověk, který se představil jako František Altschmied z pražské castingové společnosti AAA International. Řekl nám, že půjde o nový historický film, jehož název prý ještě nemůže podle smlouvy s jeho produkcí prozradit, vyfotil nás, předložil jakousi smlouvu, kde jsme mu kromě sdělení našich osobních údajů museli podepsat, že souhlasíme s jejich využitím pro jeho podnikatelskou činnost. Pak od nás vybral částku 450 Kč za dospělého a 350 Kč za dítě, prý za zápis do komparsního rejstříku filmu. Na závěr nám řekl, že se do konce měsíce července ozve a sdělí, kdy a kde se bude natáčet. Dostali jsme jeho vizitku s telefonním číslem a pak se s námi rozloučil," popisuje paní Schreiberová průběh castingu.

Jenže uplynul měsíc, pak druhý a pan Altschmied se již neozval. "Zkoušeli jsme několikrát volat na telefonní číslo 728 723 006, které jsme dostali, nikdo však telefon nezvedal. Náhodou jsme potkali ještě jednu ženu, která se castingu zúčastnila, a ta měla stejné zkušenosti, jako my," doplňuje další z "komparsistů" paní Zemanová z Rakovníka.

Ženy se proto obrátily na OŘ Policie ČR v Rakovníku s podezřením, zda se nejedná o podvod. "Policisté nám ale řekli, že osobu pana Altschmieda prověřovali a že se jedná o řádně zaregistrovaného podnikatele. To, že se nikomu, i přes slib, přes dva měsíce neozval, ani nezvedá telefony, prý nic ještě neznamená," řekla nám paní Zemanová.

A tak jsme se zkusili podívat na castingovou společnost Františka Altschmieda sami. Na veřejné části Ústřední evidence podnikatelů Ministerstva průmyslu a obchodu ČR jsme zjistili, že společnost František Altschmied - All Alfa Agency International se sídlem v Praze 4 - Braníku je zde skutečně zaregistrovaná, a to od 15. 11. 2000 a po přerušení činnosti znovu od 15. 6. 2002. Předmětem jejího podnikání jsou zprostředkovatelské služby v oblasti obchodu a služeb, kam lze casting pro kompars zahrnout. Potud je vše v pořádku. Co už se nám ale moc v pořádku nezdálo, to byla forma předložené smlouvy Janě Schreiberové a příjmový doklad za přijatou finanční částku, který zdaleka neodpovídal běžným standardům. a tak jsme zkusili zatelefonovat na uvedené číslo společnosti AAA International. Ani na tři pokusy v různou denní dobu se nám nepodařilo dovolat. "Byla bych ráda, kdyby se přihlásil někdo z lidí, kteří se castingu také zúčastnili a s panem Altschmiedem se později zkontaktovali nebo od něho dostali nějakou informaci o filmování," požádala prostřednictvím našeho týdeníku Jana Schreiberová.

Tomáš Bednařík

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.