Část „kulturáku“ neprodali

JESENICE. Jedním z nejvíce sledovaných témat, které projednávalo městské zastupitelstvo v Jesenici 5. května, byl odprodej prodejny Jednoty v objektu kulturního domu. Přestože byl záměr předjednán už na únorovém zasedání, schválen nakonec nebyl.

Spotřební družstvo Jednota Rakovník, které má nájemní smlouvu na pronájem prostor do roku 2015, projevilo zájem o odkoupení prodejny a za provozovnu o ploše cca 700 m2 nabídlo městu Jesenice 5,5 miliónu Kč. „Prodejní prostory nejsou v dobrém stavu, proto jsme chtěli prodejnu rekonstruovat podobným způsobem, jako jsme to vloni učinili v Rakovníku na Pražské nebo ve Falcu. Ale abychom takovou investici v řádu miliónů korun mohli účetně odepsat, chceme ji mít v majetku nebo alespoň mít záruku dlouhodobého pronájmu. Se zastupiteli jsme proto začali jednat o odprodeji, který samo zastupitelstvo považovalo za výhodnější,“ vysvětluje předseda SD Jednota Petr Mojžíš.

„Zastupitelé mě pověřili, abych vyjednala podmínky pro odprodej. Bohužel, když jsem tak učinila, původní dohoda, že přistoupíme na prodej, byla v průběhu zastupitelstva některými jeho členy zpochybněna, takže nakonec pro prodej hlasovali pouze 4 členové ze 14 přítomných. Situaci tak zřejmě budeme řešit dlouhodobým pronájmem, který je pro Jednotu rovněž přijatelný. Za nejdůležitější považuji, aby byla prodejna rekonstruována. A k tomu dlouhodobý pronájem postačuje,“ míní starostka Taťána Čížková. Uzavření nájemní smlouvy je pak podle jejího názoru plně v kompetenci rady.

Zástupce opozice Roman Valuš je ale jiného názoru. „V únoru jsme si řekli, že potřebujeme koncepci rozvoje celého kulturního domu. Dokud ji nebudeme mít, nemůžeme objekt rozprodávat ani ho dlouhodobě pronajímat. Bohužel, žádná taková koncepce předložena nebyla. Proto jsme v tuto chvíli proti prodeji a stejně tak i proti prodlužování stávající nájemní smlouvy,“ sdělil Roman Valuš. Zároveň doufá, že o tak zásadním pronájmu nebude chtít rada města rozhodnout bez ohledu na názor zastupitelstva.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.