Panelák dostane sedlovou střechu,
teď však nemá žádnou

Byty připomínají Troubky

OLEŠNÁ. Nepříliš šťastně načasovali rekonstrukci střechy bytového domu v Olešné. Sotva firma odstranila původní krytinu a střechu provizorně zakryla, přišly silné deště a provizorní překrytí se ukázalo jako absolutně nedostatečné. Dešťová voda tak pronikla prakticky do všech pater, i když nejvíce poškodila byty těsně pod střechou. Do dnešního dne byli nájemníci již šestkrát vytopeni.

"Abychom se vyhnuli záplavám, koupili jsme si byt v horním patře. No a teď si tu připadám jako v Troubkách," přivítal nás jeden z majitelů bytů a provedl nás chodbou, která připomínala spíše překážkovou dráhu z umyvadel a kbelíků. i když zrovna nepršelo, z několika míst ve stropě stále kapala voda a v omítce se vytvářely rozsáhlé mapy. v některých místech se už omítka dokonce odlupovala. Podobně vyzdobeny byly všechny místnosti. v ložnici nás majitel bytu upozornil na lustr, který do poloviny naplněn vodou připomínal spíše akvárium. Namísto rybiček v něm byla potopena žárovka. "Již pošesté během týdne pršelo a pořád je to stejné. Když to přišlo poprvé, připadali jsme si, jako bychom spali v dešti pod širákem. Neumím si představit, co by nám zbylo z bytu, kdybychom byli na dovolené," uzavírá další z nájemníků. Kromě stěn jsou promáčené i koberce a filcové podložky pod nimi, plovoucí podlahy se zatím neustálým stíráním vody podařilo uchránit. Podobný obraz se nám naskytl i v dalším bytě, kam nás nájemníci ochotně pozvali.

V době naší návštěvy, přestože se uskutečnila v pracovní den kolem 14. hodiny, nebyl na místě přítomen nikdo z dodavatelské firmy. Proto jsme se telefonicky obrátili na předsedkyni společenství vlastníků. Ta však byla naším zájmem velmi rozhořčena a odmítla sdělit jakékoliv informace včetně názvu firmy. Jde prý o soukromou záležitost, kterou si s firmou sami vyřeší a není třeba případ nijak pitvat na stránkách novin. Jak jsme však zjistili, během víkendových dešťů do bytů stále velmi silně zatékalo a firma ani po opakovaných stížnostech nájemníků nedokázala zabránit pronikání vody do objektu. Teprve v pondělí odpoledne, tedy týden od první stížnosti, se měl na staveniště dostavit zástupce vedení firmy a architekt.

"Do bytovky vždycky trochu zatékalo. Takže oprava byla nevyhnutelná. Navíc jsme rádi, že rovná střecha bude nahrazena sedlovou. Společenství vlastníků tohoto domu má velmi schopnou předsedkyni, která celou rekonstrukci střechy zajistila. Takže je trochu nespravedlivé, že právě ji potkaly takové potíže," uzavírá starosta obce Jiří Lengyel.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.