Choromyslný uviděl z vlaku světélko, proto vystoupil a šel vraždit

Bůh mu prý přikázal: Zabij je!

CHLUM. Hororové nedělní ráno přichystal manželům v Chlumu osmadvacetiletý Slovák, který před osmou ranní vtrhl do jejich chalupy. Nejprve napadl dvaaosmdesátiletou ženu a poté i jejího o dva roky staršího muže. Do chalupy přišel s jasným cílem oba zabít, přestože je viděl poprvé v životě. Přivolaná policie naštěstí přijela dřív, než stačil své dílo dokonat.

Osmadvacetiletý muž jel ranním vlakem z Berouna na Rakovník. Bylo krátce po čtvrt na osm, když z okénka spatřil dům v Chlumu, v němž se svítilo. V tu chvíli dostal šílený nápad, který nakonec policistům vysvětlil tak, že mu Bůh vnuknul, že mají doma moc zlata, a proto je má zabít. Vystoupil tedy na zastávce a vydal se zpět cestou k domu. Aby ho nikdo neslyšel, zul si několik stovek metrů před ním boty a dál šel jen v ponožkách. Sáhl na kliku, bylo otevřeno, a tak tiše vstoupil dovnitř.

Jako první spatřil dvaaosmdesátiletou ženu. Vrhl se na ni. Útočit přestal ve chvíli, kdy do místnosti přispěchal její čtyřiaosmdesátiletý manžel. Toho se lekl a utekl ven. Stařeček naštěstí dlouho neváhal a rychle zavolal policii. Zamkli chalupu a vyčkávali, co bude dál. Křivoklátští policisté už byli na cestě, přesto se mladý muž nehodlal svého šíleného plánu vzdát a zamířil zpět k domu. Protože už bylo zamčeno, rozbil okno na verandě a vlezl dovnitř. Tentokrát zaútočil na manžela. Krvavé stopy poté naznačovaly, že staříka vláčel a mlátil na verandě, u schodů i na zahradě za domem.

"Když hlídka přijela k domu, slyšela manželčino volání o pomoc. Policisté přelezli plot a na chodbě domu spatřili muže, který držel staříka pod krkem a tloukl ho. Na výzvu policistů a hrozbu použití střelné zbraně útočník nereagoval, proto byly použity hmaty a chvaty sebeobrany. Muži byla přiložena služební pouta," říká rakovnický policejní mluvčí René Černý.

Důchodce zůstal po útoku ležet na zemi ve verandě, měl rozříznuté a roztržené pravé ucho a krvácel v obličeji. Řezné rány mu pachatel nejspíš způsobil rozbitou lahví od piva, která ležela blízko zraněného muže. Přivolaná rychlá záchranná pomoc manžele ošetřila, staříka lékaři v nemocnici hospitalizovali. "Osmadvacetiletý útočník nebyl v naší republice hledaný pro žádnou trestnou činnost. Vzhledem k povaze útoku byla věc klasifikována jako pokus o vraždu, proto si případ převzal krajský policejní rada. Protože mladík mluvil z cesty a při výslechu nebylo možné s ním rozumě mluvit, byl převezen do psychiatrické léčebny v Bohnicích, kde bude prozkoumán jeho zdravotní stav a příčetnost," uzavírá René Černý.

Markéta Polívková

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.