Nejvyšší soud zrušil rozsudek ke Střelnici a spor vrátil na kraj

Bude majetek města odblokován?

RAKOVNÍK. Jen pár dnů poté, co město nechalo zavézt hřiště na Střelnici štěrkem, aby tu znemožnilo provoz skateboardů, přišlo rozhodnutí Nejvyššího soudu. Odvolací orgán zrušil rozsudek krajského soudu, vrátil spor na kraj a vyzval žalobce, aby upravili žalobu. Sedmiletá kauza se tak ocitá v dalším dějství.

Nejvyšší soud, k němuž se Město Rakovník odvolalo v červnu 2006, rozhodoval rakovnickou kauzu 22. února. "V odůvodnění poukazuje na nejednoznačný petit žaloby. Soud má za to, že by se jednotlivé žaloby měly vztahovat ke konkrétním pozemkům, na nichž došlo v rámci měření k překročení hygienických norem," vysvětluje místostarosta Luděk Štíbr. Následně podal právní zástupce města 13. března žádost k okresnímu soudu na zastavení exekuce, neboť již není žádný právní důvod k blokaci městského majetku. "Je to pro nás vítězství. Opozice nedávno pranýřovala vedení města, že se zbytečně soudí. Ale byla to neoprávněná kritika. V tomto případě jsme byli žalovanou stranou a dovolání k Nejvyššímu soudu se vyplatilo," zdůraznil Štíbr. Na vlastním provozu a užívání hřiště se nic nemění. "Štěrk na hřišti ponecháme a zároveň splníme i zadání stavebního úřadu Nové Strašecí, který nás vyzval, abychom nechali zpracovat protihlukovou studii."

Město jedná i s ministerstvem vnitra o sporné vyhlášce obsahující zákaz rušení hlukem z provozu skateboardů. "Ministerstvu by stačilo, abychom upravili text v tom smyslu, že se nezakazuje rušit hlukem, ale přímo jízda na skateboardu. Komunikujeme i s ministerstvem školství, které poskytlo dotaci na výstavbu hřiště. Tomu by nevadilo, kdybychom dráhy odstěhovali na jiné místo, ale musí prý zůstat funkční. Oslovil nás i republikový svaz skateboardu a nabídl pomoc," doplňuje starosta města Zdeněk Nejdl.

A jak vidí situaci žalobci? "Nezbývá nám nic jiného, než ve sporu pokračovat. Nejvyšší soud věc vrátil na kraj, aby se doplnily specifikace pozemků, na nichž dochází k rušení. Domnívám se, že kraj údaje doplní a rozhodne znovu tak, jak již jednou rozhodl. Po přečtení zdůvodnění se navíc domnívám, že Nejvyšší soud rozbil všechny argumenty města a shledal pouze formální nedostatky," míní Milan Vachtl.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.