V Rakovníku už došlo k devíti přepadením seniorů

Brutalita lupičů narůstá

RAKOVNÍK. Minulý týden došlo v Rakovníku k dalším násilným útokům na bezbranné lidi. Jejich oběťmi se stali šestapadesátiletá žena a osmašedesátieltý muž z Rakovníka. Oba byli napadeni v podvečerních hodinách v pondělí 9. února.

„Bylo hezky, a tak jsem šla z práce pomalu domů. V obou rukou jsem nesla tašky. Bylo něco po čtvrt na šest odpoledne. Když jsem přišla na tak zvanou panelku v Mýtské ulici, ucítila jsem, jak mě zezadu kdosi uchopil za obě ruce a snažil se mi vytrhnout tašky. Nikoho jsem neviděla, ale útočníci museli být dva. Každý se snažil ukrást jednu tašku,“ vzpomíná na hrůzný zážitek přepadená žena, která se však nedala. Bránila se, seč jí síly stačily. Při zápasu s lupiči jí spadly brýle, a tak měla ztíženou orientaci.

„Povalili mě na zem a táhli kus za sebou. Teprve nyní jsem začala křičet o pomoc. Toho se asi útočníci lekli a utekli. Když jsem se vzpamatovala, už jsem nikoho nezahlédla,“ doplňuje přepadená a dodává, že lupiči zřejmě špatně odhadli její věk. „Asi si mysleli, že jsem starší. Šla jsem pomalu, mám prošedivělé vlasy a oděv mi zakrýval tvář.“ Brutální útok se neobešel bez následků. Žena utrpěla zlomeninu pravé ruky a druhý den musela být ošetřena v rakovnické nemocnici.

Zhruba o půldruhé hodiny později udeřili lupiči znovu. Tentokrát došlo k útoku mezi ulicemi Jilská a Flemíkova, tedy nedaleko od místa prvního přepadení. A útok opět nesl známky značné brutality. Okolo 18.40 hodin procházel mezi zmíněnými ulicemi osmašedesátiletý muž. Nečekaně ho napadli dva mladíci oblečení do bund s kapucami na hlavě.

„Jeden z pachatelů do něho zezadu vrazil, takže přepadený upadl na zem. Druhý k němu přiskočil zepředu a snažil se mu vytrhnout z ruky příruční tašku. To se mu ale nepodařilo, a tak se k němu přidal i druhý útočník. Poškozeného táhli asi metr po zemi po břiše, ten však tašku udržel,“ popisuje druhé přepadení policejní mluvčí René Černý. Poté, co muž začal volat o pomoc, uprchli lupiči do Malcovy ulice, aniž by cokoliv odcizili. Ani tento útok se neobešel bez zranění. Přepadený muž vyvázl s rozbitým rtem, pohmožděným ramenem, naraženou kostrčí a několika podlitinami.

Oba případy šetří rakovničtí policisté jako trestné činy loupeže. „Protože k oběma napadením došlo zhruba ve stejné části města, předpokládáme, že se jednalo o stejné pachatele. Žádáme případné svědky, aby se ozvali na linku 158,“ vyzývá občany René Černý. Podle našich informací pracuje na případech přepadení seniorů speciální tým kriminalistů.

Tomáš Bednařík

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.