Brigádník záhadně zmizel

KOLEŠOVICE. Čtvrtečního večera se slehla zem po osmnáctiletém Lukáši Štablovi z Ostravy, který přijel do Kolešovic jako brigádník pomáhat se sklizní chmele. Do pátrací akce byla nasazena desítka policistů, kteří pročesávají okolí po zemi, a vrtulník s termovizí.

Lukáš Štabla (narozený 19. listopadu 1986) z Ostravy přijel do Kolešovic na brigádu společně se svou jednadvacetiletou sestrou. Ta byla také jednou z posledních, kdo ho ve čtvrtek viděl. Lukáš okolo deváté večer odešel z ubytovny s tím, že si jde před budovu zakouřit. Od té doby se po něm slehla zem. Přestože ubytovna stojí vedle základní školy, což je přímo na návsi, nikdo mladíka neviděl. Policie tedy nemá žádné vodítko, kam mohl odejít.

Podle mladíkovy sestry neměl Lukáš žádné problémy, navíc byl v Kolešovicích poprvé, takže se ve vesnici a jejím okolí nevyznal. Na cigaretu odešel sám. "Mladík už byl dospělý, proto se po něm sestra ještě ten večer nesháněla, což není nic neobvyklého. Divné jí to přišlo až druhý den, když nepřišel do práce. Nejprve se ptala po známých, jestli ho neviděli, a když o něm nikdo nic nevěděl, oznámila to na policii. Bylo to už večer za tmy a navíc nikdo nevěděl, kam mohl odejít. Proto jsme s rozsáhlejším pátráním nemohli začít hned. Čekalo se až do druhého dne na světlo. Něco jiného by bylo, kdybychom věděli, v jakém prostoru máme hledat," přibližuje rakovnický policejní mluvčí René Černý.

Brzy ráno začali policisté pročesávat Kolešovice a blízké okolí. Před polednem přiletěl pomoci i vrtulník s termovizí. Pátrání ze vzduchu i po zemi však byla marná. Policisté prohledali i místa, kam mohl Lukáš ve zvědavosti při průzkumu vesnice spadnout a zranit se, např. bývalé zámecké sklepy.

"V blízkosti Kolešovic nejsou lesy, jen zámecký park a remízy, což hledání zjednodušuje. Také pole jsou většinou sklizená a přehledná. Vrtulník se zaměřil i na železniční koleje a rybníky. Všechny u vesnice jsou velmi mělké, takže je pod hladinu dobře vidět. Pátrání je však stále bezvýsledné. Nemáme vůbec žádnou stopu. Je to záhada," říká René Černý.

Po Lukášovi pátrají rakovničtí kriminalisté společně s příslušníky OOP Hořesedly. Policisté žádají o pomoc i občany. Jakoukoli informaci o výskytu hledaného můžete sdělit na linku 158 nebo na OOP Hořesedly na telefon 313 582 264. Lukáš Štabla je 175 až 180 cm vysoký. Má krátce střižené tmavě hnědé vlasy a v době, kdy odešel z ubytovny na cigaretu, byl oblečen do modrých montérek s laclem, bílého trika a modré montérkové bundy.

Markéta Polívková

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.