Bojí se spekulativního bloku

RAKOVNÍK (ps). Pokud městské zastupitelstvo 21. února rozhodne o prodeji pozemku o ploše 25 tisíc m2 pro výstavbu dalšího marketu, mělo by nemovitost nabídnout firmě Magellan CZ, které za parcelu nabídla rovných 29 miliónů korun.

"Na zastupitelstvu už nebude brán zřetel na další cenové nabídky. Už teď je cena velmi vysoká a firmy, které se umístily na dalších místech, nás varují, aby se ze strany vítěze nejednalo o tzv. spekulativní blok. To se snažíme ošetřit ve smlouvě o smlouvě budoucí. Vítězná firma bude muset složit zálohu ve výši 1 miliónu korun. Pokud do poloviny roku 2006 nebude činit žádné kroky k zahájení stavby včetně stavebního povolení, záloha propadne. v krajním případě je možné dokonce od smlouvy odstoupit," vysvětluje Zdeněk Nejdl. Starosta zároveň odhaduje, že prodej pozemku zastupitelstvo 21. února s největší pravděpodobností schválí. "Aspoň nemám žádné signály o tom, že by se poměry hlasů od posledního zasedání nějak zásadně změnily," míní. k názoru předsedy finančního výboru Michala Volfa, který bude prodej podmiňovat smysluplným využitím získaných prostředků, starosta tvrdí, že s penězi se v návrhu rozpočtu na rok 2005 vůbec nepočítá. "Je možné, že peníze nebudou letos ani převedeny, takže těžko už nyní rozhodovat, jak s nimi naložit. Maximálně můžeme přijmout nějaké obecné usnesení, ale nic víc," uzavírá Nejdl. "Nápady samozřejmě jsou. Město by mohlo vložit část takto získaných prostředků do zdravotnictví nebo do oblasti zlepšování služeb občanů," naznačuje místostarosta Luděk Štíbr.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.