Bez světel a téměř 4 promile

DĚKOV (peg). Nebezpečný sám sobě i ostatním řidičům byl jednapadesátiletý cyklista z Rakovnicka, na něhož náhodně narazila hlídka hořesedelské policie. „Při běžném výkonu služby projížděli v sobotu 5. září v půl desáté večer hořesedelší policisté mezi obcemi Děkov a Vlkov. Ve světle reflektorů si povšimli divně se pohybujícího stínu a vzápětí zjistili, že se jedná o neosvětleného cyklistu,“ přibližuje mluvčí policie René Černý. Náhle se cyklista svalil na zem a skončil i s kolem na silnici. Hlídka zastavila a vydala se k němu.

„Muž se sám zvedl a chtěl pokračovat v jízdě. Policisté mu v tom zabránili,“ říká mluvčí. Stačilo se přiblížit, aby pochopili, že je opilý. Navíc značně. Potvrdila to i dechová zkouška. Při první ukázal přístroj 3,62 promile alkoholu v dechu, při druhé už hladina mírně klesla na 3,39 promile. „Cyklista, který není hlídce neznámý, s naměřenými hodnotami souhlasil. Při pádu se nezranil, ani nepožadoval lékařské ošetření. Jak bude jeho riskantní jízda kvalifikována, rozhodnou policisté až po celkovém prošetření,“ uzavírá René Černý.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.