Chládek chce v Rakovníku pobočku krajské lékárny

Bez poplatků i u nás?

RAKOVNÍK. Možná i občané našeho regionu budou mít možnost vyzvednout si léky na předpis bez regulačních poplatků. Náměstek středočeského hejtmana Marcel Chládek slibuje, že, pokud najde prostory, otevře do jednoho měsíce pobočku lékárny kladenské nemocnice přímo v Rakovníku. Podobné řešení hodlá prosazovat i v otázce zubařských pohotovostí.

„Už se nemíním dále dívat na to, jaké služby nabízejí lékárny a zubní lékaři v Rakovníku. A proto jsem se rozhodl, že budu iniciovat otevření pobočky lékárny, kterou provozuje Středočeský kraj. Pro pacienty z regionu to bude znamenat, že podobně jako na Kladně, budou mít možnost vyzvednout si léky na lékařský předpis bez regulačního poplatku. Doufám, že po Rakovníku nás postupně budou následovat i další města a kraje,“ vysvětluje Marcel Chládek.

Zároveň vybízí vedení města Rakovníka, aby mu vyšlo vstříc a nabídlo k pronájmu nebo i k odprodeji vhodné prostory. Podobnou výzvu adresuje i ostatním majitelům nebytových prostor v centru města. „Pokud se prostory najdou, jsme připraveni záměr realizovat do jednoho měsíce,“ slibuje náměstek. Podobným způsobem chce řešit i zubařskou pohotovost.

Jak nás informoval starosta Zdeněk Nejdl, město v současné době nemá žádné volné nebytové prostory s výjimkou Domu osvěty. Stav tohoto objektu však není způsobilý pro podobné využití. „Pan Chládek se bude muset obrátit na soukromé majitele nemovitostí. Obecně si ale myslím, že podobný krok poškodí provozovatele ostatních lékáren. Nehledě k tomu, že už i privátní lékárny uvažují o nevybírání poplatků s tím, že budou částky požadovat od krajů,“ uvedl starosta.

„Pokud v Rakovníku otevře krajská lékárna svoji pobočku, kde se nebudou vybírat poplatky za recept, budou míst ostatní zdejší lékárny problém. Oproti krajské budou velmi znevýhodněny. Pokud ke zřízení nové lékárny dojde, budeme se muset zamyslet, jak se bránit. Třeba i soudní cestou,“ okomentovala Chládkovy aktivity majitelka lékárny U Raka Svatava Saadoonová.

Pavel Sklenička, Tomáš Bednařík

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.