Bazén musí počkat

RAKOVNÍK. Uvažovaná rekonstrukce bazénové střechy se odkládá. Cena díla, která vzešla ze soutěže, je vyšší než odhadovala studie. Záměr proto bude zařazen do zásobníků projektů na rok 2010.

„Podle studie z roku 2008 je nezbytné odstranit stávající podhled, který již nevyhovuje požadavkům bezpečného provozu. Nedostatečná je i tepelná izolace a také osvětlení bazénu. Dále je nutné snížit relativní vlhkost v podstřešním prostoru, což lze zajistit rekonstrukcí klimatizační jednotky,“ vypočítává mluvčí radnice Jan Polák.

V současné době je již k dispozici kompletní projektová dokumentace na stavební práce spočívající ve statické sanaci střešních nosných železobetonových konstrukcí a v rekonstrukci podhledu, vzduchotechniky a osvětlení. Podle projektu by mělo město za tyto práce zaplatit kolem 12 miliónů Kč bez DPH. „Dá se předpokládat, že díky soutěži na výběr zhotovitele by se cena pohybovala okolo 10 až 11 mil korun bez DPH,“ uvedl starosta Zdeněk Nejdl. Jenže právě výše ceny radní zaskočila, protože původní odhad se pohyboval okolo 6 miliónů. „Jelikož se jedná o cenu za celkové dílo nad 6 miliónů korun bez DPH, jedná se o nadlimitní veřejnou zakázku, která musí být podle zákona zveřejněna na centrální adrese. Výběr zhotovitele tedy potrvá mnohem déle, než jsme předpokládali, a určitě bychom rekonstrukci nezvládli zrealizovat v období letních prázdnin, jak jsme zamýšleli. Proto se rada města rozhodla předložit zastupitelstvu návrh na zařazení akce do zásobníků akcí roku 2010,“ dodal Zdeněk Nejdl s tím, že se město bude snažit nalézt vhodný dotační titul z evropských i jiných zdrojů.

Tomáš Bednařík

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.