Bazén bez pozemku

RAKOVNÍK (ps). Radní zjistili, že pozemek pod městským bazénem, který byl v době převodu areálu v majetku státu, nyní patří Tělovýchovné jednotě Tělovýchovná zařízení.

Bazén a sportovní hala byly v minulosti použity jako zástava pro luženskou firmu Fall, která odebrala od Motokovu větší množství zemědělské techniky s tím, že Fall musel nabídnout i ručení majetkem. Proto se firma domluvila s vedením TJ TZ, které za úplatu poskytlo do zástavy areál sportovní haly a bazénu. Když město Rakovník převzalo bazén od TJ TZ, byl majetek zatížen i tímto břemenem. Nyní se město snaží bazén ze zástavy vymanit, při tom s údivem zjistilo, že stát nedávno převedl pozemek pod bazénem na TJ TZ.

"Není na tom nic divného. V loňském roce jsme coby dlouhodobí uživatelé pozemku pod sportovní halou požádali o převedení zastavěné parcely. Je to vlastně dokončení majetkového převodu celého areálu. Požádali jsme o pozemek pod celým areálem a počítáme s tím, že se s městem vypořádáme tak jako v případě převodu bazénu. Kdybychom tak v daném termínu neučinili, pozemek by propadl," vysvětluje situaci vedoucí TJ TZ Radim Suchánek.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.