V pátek se bude v deseti restauracích „koštovat“ rakovnické pivo

Bakalář se vrátil

RAKOVNÍK. Dvanáctý listopad 2004 se zřejmě navždy zapíše do historie města Rakovníka jako den, kdy se po sedmi letech odstávky rakovnického pivovaru vrátil na trh již téměř oplakaný Bakalář. v deseti vybraných restauracích bude v pátek možnost ochutnat, jak se pivo povedlo.

O tom, že Pivovar Rakovník v rukou nového majitele prošel zásadní rekonstrukcí, jsme již psali. Stejně tak o záměru vybudovat vlastní kotelnu. Redaktoři týdeníku Raport byli také mezi prvními degustátory Bakaláře a o své pozitivní dojmy se nezapomněli podělit se svými čtenáři. v předstihu jsme také oslovovali některé majitele restaurací s dotazem, jestli by nově uvařeného Bakaláře chtěli nabídnout svým zákazníkům.

Nyní konečně nastal dlouho očekávaný den D. Pivo je uvařeno a splněny jsou i všechny administrativní podmínky pro zahájení prodeje. v pátek 12. listopadu se v ulicích města objeví pivovarské auto, které rozveze dlouho očekávaný produkt do deseti provozoven. Mezi nimi i do restaurace Na Rychtě. "Ještě nevíme přesně v kolik hodin, ale někdy během dne nám pivo skutečně přivezou. Vybrali jsme si desítku, kterou chceme prodávat za 15 Kč. Pivo se bude podávat i v nových sklenicích," řekl nám majitel restaurace Vladimír Valeš. a jak bude hospodský postupovat, pokud pivo hostům zachutná? "Mám dlouhodobou smlouvu se Staropramenem, takže žádné další pivo brát nemůžu. Výjimku udělám pouze v den ochutnávky. Navíc se stávajícím pivem jsou naši hosté spokojeni," hodnotí situaci Valeš.

Dalším místem, kde se bude Bakalář "koštovat, je restaurace Falco. "Tak to jste mě překvapili, ještě o ničem nevím. Ale slíbil jsem, že pokud taková možnost degustace bude, rád ji u nás udělám. Mám dokonce ještě originální půlitry z dob bývalého majitele, takže je můžu použít," směje se Josef Majer. Současně se sudovým se začne rozvážet po obchodech i pivo lahvové

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.