Bagry blokovaly vjezd

RAKOVNÍK. Jak jsme již informovali, část nové nákupní zóny nad Luženskou ulicí otevřela své prodejny v avizovaném termínu 11. prosince. A to přesto, že stavba nebyla v té době zkolaudována. Těsně před vánočními svátky došlo navíc k dalším komplikacím. Firma Froněk, která pro investora zajišťuje dopravní stavby, zablokovala svoji technikou příjezd na již dokončené parkoviště . Důvodem blokády byly neoprávněně pozastavené finanční prostředky ze strany hlavního investora.

„Takovej bordel jsem ještě nezažila,“ řekla nám k situaci starší paní o holi, když se cestou z nákupu pokoušela podlézt zaparkovaný bagr. Přesně týden po otevření prodejen již sice bylo parkoviště před Stop Shopy dokončeno, nikoli však zkolaudováno, a tak se zákazníci nacházeli de facto na staveništi. „Nemáme žádné jiné možnosti, jak zamezit přístupu na stavbu. Proto jsme přikročili k této krajní variantě,“ vysvětlil nám Jaroslav Froněk. Podle jeho slov výstavbu marketu komplikují od samého počátku problémy s financováním. „Od pondělí nám investor bezdůvodně blokuje již odsouhlasené platby, proto jsme zablokovali vstup na stavbu. Ale zdůrazňuji, že se stále jedná o stavbu nezkolaudovanou, takže nechápu, jak sem lidé mohou chodit nakupovat. Upozorňovali jsme na situaci i městskou policii, ale řekla nám, že nemá žádné pokyny, aby mohla zasáhnout,“ dodal majitel firmy.

Situace se stabilizovala až 19. prosince. Teprve v tomto termínu, tedy osm dnů po otevření, došlo ke kolaudaci stavby. V současné době je parkoviště před Stop Shopy již v plném provozu. Kromě prvních prodejen, které otevřely bez kolaudace, již fungují i další. Jak jsme dále zjistili, okresní živnostenský úřad zahájil s firmami, které praktikovaly prodej v nezkolaudovaných prostorách, správní řízení. „Množí se také stížností na znečišťováním vozovky vozidly vyjíždějícími ze stavby. Na radě jsme přijali usnesení, že pokud to firma nebude průběžně odstraňovat, uděláme to sami, ale na její náklady,“ řekl nám k situaci starosta Zdeněk Nejdl.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.