Automaty od dubna

NOVÉ STRAŠECÍ. Parkovací automaty na Komenského náměstí instaluje pražská firma Eltodo, která se stala vítězem výběrového řízení. "Původní nabídka na instalaci jednoho automatu zněla na 150 tisíc korun, ale po jednání jsme se dostali na 100 tisíc bez DPH. Parkovacích automatů bude celkem šest," komentoval rozhodnutí města starosta Jakub Kleindienst.

"V našem případě nebyl výhodný ani leasing, ani ekonomický pronájem automatů, a tak jsme se rozhodli všech šest koupit najednou," upřesnil starosta. Podle jeho slov by měly začít fungovat někdy v dubnu. Jeden z parkovacích automatů bude instalován u parkoviště za samoobsluhou na rohu Komenského náměstí, druhý proti lékárně, třetí před budovou městského úřadu, čtvrtý před trafikou, pátý před poštou a šestý na rohu speciální školy. Vedení města si slibuje, že zpoplatnění parkování v centru města přinese do městské pokladny ročně zhruba milión korun. Důležité je, jaký bude nastaven provozní režim parkování. "Už víme, že během pracovního týdne nebude parkování zpoplatněno po 20. hodině, což umožní lidem, kteří zde bydlí a nevyužívají k parkování své dvory, parkovat na náměstí bezplatně. Podnikatelům zřejmě nabídneme možnost tzv. rezidentních stání, která si mohou předplatit nejen pro sebe, ale třeba i pro své stálé zákazníky," doplnil starosta Kleindienst.

Tomáš Bednařík

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.