Atletický areál a šatny pokřtěny

RAKOVNÍK. v pátek 18. listopadu uvedli představitelé města do provozu dvě nová sportovní zařízení. Atletický areál na hřišti na Zátiší a hokejové šatny uvnitř areálu zimního stadionu. Obou akcí se zúčastnil bývalý starosta Rakovníka a nynější první náměstek ministryně školství Václav Pícl.

Nový čtyři sta metrový ovál o čtyřech drahách a stovka o šesti drahách v jedné jeho rovince měly pokřtít žákyně deváté třídy v rámci hodiny tělesné výchovy. v mrazivém počasí se nakonec organizátorům dívek zželelo a jejich sportovní výkony se omezily na potlesk a konzumaci chlebíčků. Společně s hosty si tak mohly prohlédnout kromě běžeckých tratí i další sektory pro oštěp, kouli, skoky daleký a vysoký a hřiště na volejbal. Všechny plochy září oranžovým umělým povrchem, který přímo svádí k rozběhnutí.

Dílo v celkové hodnotě 7 miliónů korun zhotovila firma Tubeco Sport, spodní stavby a asfaltové povrchy dodala jako subdodávku rakovnická firma Froněk. Financování bylo závislé na dotaci ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Ta byla předběžně přislíbena v únoru 2005 a poskytnuta v polovině srpna. Během výstavby město požádalo o navýšení dotace o další dva milióny korun, které by měly být uvolněna ještě do konce listopadu 2005. Dotace by tak měla dosáhnout celkové částky 4 milióny 76 tisíc korun. Město i z toho důvodu rozhodlo provést vícepráce za dalších 822 tisíc korun, mimo jiné bylo vybudováno doskočiště pro skok daleký, nový vjezd do areálu a kanalizační přípojka pro budoucí objekt ze stavebních buněk.

"Vždycky tu bývala škvára, a protože to byl jediný atletický ovál na okrese, rozhodli jsme se pro jeho rekonstrukci. Díky pochopení ministerstva školství se podařilo získat dotaci a areál teď může začít sloužit dětem. Příští rok najde využití jako jedno ze sportovišť mezinárodních olympijských dnů," řekl před střiháním pásky starosta Zdeněk Nejdl. "Jsem rád, že město pokračuje v investicích do sportovišť a že bylo úspěšné při podávání žádosti o dotaci. a doufám, že i příští rok, kdy opět žádá, bude mít stejný úspěch," dodal Václav Pícl.

Poté se část hostů přesunula do prostor zimního stadionu. Zde je čekaly zbrusu nové hokejové šatny s masážními sprchovými kouty a speciální vanou. v tomto případě se jednalo o dílo v celkové ceně 2,8 miliónu korun s dotací ministerstva školství ve výši 2 milióny. Osmi set tisíci akci dofinancovalo město Rakovník.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.