ročník 23 číslo 17 25.04. 2013

Foto SKRYJE. Při letošním čistění Berounky nasbírali vodáci na březích řeky kolem 5,5 tuny odpadu. Ve čtvrtek vyrazili uklízet úsek Roztoky – Račice, v sobotu pluli ve dvou partách od Zvíkovce do Roztok. Pravidelným účastníkem akce je i bývalý středočeský hejtman a současný ministr zemědělství Petr Bendl, který převzal nad Čistou Berounkou záštitu.

 • Náměstí: Den „D“ se přiblížil

  RAKOVNÍK. Není tajemstvím, že v otázce vjezdu a parkování aut na Husově náměstí jsou zastupitelé Rakovníka názorově roztříštěni. Část koalice (včetně starosty) se kloní k současnému systému závor, opozice preferuje instalaci parkovacích automatů. O problematice jsme přinesli reportáž, která ukázala, jak řeší situaci v okolních městech. Co si o všem myslí občané Rakovníka, můžete usoudit i z ankety na www.raport.cz.

 • Nejhorší ulice ničí auta

  RAKOVNÍK. Tankodromy přímo v ulicích města nejsou po letošní zimě ničím výjimečným. Relativně v pořádku jsou v Rakovníku všechny krajské silnice, které prošly v minulých letech celkovými rekonstrukcemi, takže zatím drží pohromadě. O to více vynikne stav některých místních komunikací, které jsou v majetku města Rakovníka. Snad vůbec nejhorší je povrch vozovky v Luženské. Silnice od kruhového objezdu u Tesca směrem k Autostopu přitom patří k poměrně frekventovaným komunikacím. Její stav tomu bohužel neodpovídá. Už v tuto chvíli jsou na vozovce desítky výtluků, a to zejména v místech, která byla v minulých letech záplatována. Na stav vozovky upozorňuje řidiče značka označující nerovnosti. Přesto už víme o případu, kdy si v nejhorším úseku řidič poškodil vozidlo a nyní se snaží škodu vymoci po správci komunikace.

 • Hejtman proti parku

  PRAHA/KŘIVOKLÁT. Se záměrem Ministerstva zřídit národní park na Křivoklátsku nesouhlasí středočeský hejtman Josef Řihák. Jeho postoj se tak zásadně liší od názoru jeho předchůdců. Josef Řihák i jeho náměstek pro oblast životního prostředí Marek Semerád si myslí, že současný stupeň ochrany přírody je pro tuto část kraje plně dostačující.

 • Vlak vykolejil, šli pěšky

  LAŠOVICE (bed). Dvakrát během krátké doby vykolejil na trati Rakovník – Beroun vlak. Poprvé najel na padlý strom nedaleko stanice Roztoky, podruhé, v úterý 9. dubna, „vyběhla“ souprava z kolejí nedaleko za rakovnickým nádražím. Vždy se jednalo o ranní spoje. Ani v jednom případě se naště­stí nikomu nic nestalo. Nejprve výpadek „odnesli“ cestující téměř dvouhodinovým zpožděním. Podruhé to bylo ještě nepříjemnější.

 • Vězně našli v Praze

  ORÁČOV (peg). Osmadvacetiletý Jan Zeman, který utekl na počátku dubna z věznice v Oráčově, už je opět v cele. Minulý týden ho policie vypátrala v Praze. Vězeň uprchl 4. dubna, když prováděl úklidové práce. „Odsouzený překonal pouze nízkou zeď v nestřežené části věznice, kde pracoval. Nikoliv plot s ostnatými dráty,“ upřesňuje ředitel Pavel Třasák původní informaci týdeníku Raport.

 • Stříbrné medaile do Krušovic

  KRUŠOVICE (ps). Krušovická desítka a dvanáctka uspěly na prestižní mezinárodní soutěži Monde Selection. V silné konkurenci získaly dvě stříbrné medaile za kvalitu. Obě značky si tak zopakovaly ocenění z loňského roku, desítka navíc bodovala už potřetí v řadě. Slavnostní předávání cen se uskuteční 31. května ve švédském Stockholmu.

 • Soutěž o cenu plynu a elektřiny

  NOVÉ STRAŠECÍ. Zdají se vám ceny za elektřinu a plyn příliš vysoké? Pokud jste obyvatelem Nového Strašecí, můžete si zkusit vysoutěžit cenu nižší. Vedení města se rozhodlo zajistit elektronickou aukci na dodávky energie a plynu pro domácnosti na svém katastru. „Tímto krokem se zařadíme mezi první města v republice, která svým občanům nabídnou možnost sdružení dodávek a následně elektronickou aukci, v níž dodavatelé přes internetové nabídky snižují cenu a snaží se tak získat zakázku a klienta,“ říká starosta Karel Filip.

 • Vzorňáci jezdili jen 15 minut

  HOŘOVIČKY. Čtvrt hodiny to vypadalo, že budeme svědky malého zázraku. Dopravní policisté měřili ve středu odpoledne rychlost na karlovarce a za prvních patnáct minut nevjelo do Hořoviček žádné auto rychleji než 50 km/h. Přitom se měřilo radarem v civilní modré Fabii a aby nebyla řidičům ani trochu nápadná, ležela ještě policistka Jana Hrbková při sledování monitoru radaru na sedadlech. I přesto jezdilo jedno auto za druhým a nic.

 • Ceny pozemků nejsou jednotné

  JESENICE. Jesenické zastupitelstvo se snaží narovnávat majetkové vztahy k pozemkům na území města. Pozemky pod silnicemi, chodníky nebo na veřejném prostranství vykupuje od soukromých vlastníků a ty, které naopak dlouhodobě užívají majitelé přilehlých nemovitostí, prodává. Proto se větší část programu středeční schůze jesenického zastupitelstva týkala prodejů nebo koupí pozemků. A jak se ukázalo, nebývají jednání o ceně snadná.

 • Neústupný moderátor v opačné roli

  RAKOVNÍK. Herce a moderátora Jana Krause máme v poslední době spojeného především s jeho televizní talk show. V pondělí 15. dubna se s ním mohli rakovničtí diváci seznámit v trochu jiné poloze, byť forma pořadu byla podobná. Spolu se svým synem Jáchymem a zpěvákem skupiny Monkey Business Matějem Ruppertem byli hosty moderátora Václava D. Kosíka v pořadu Hvězdy, jak je neznáte.

 • Jakub Kubíček – nemladší král sportovců

  Ohlédnutí za 16. ročníkem ankety

  Str. 4

  Člověk, který odchází smířený, se ve smrti rozzáří

  Domácí hospicová péče se rozmáhá

  Str. 9

  Garáže plné symbolů socialismu

  Základním kamenem sbírky

  byl obraz Jakeše

  Str. 6

 • Policie na průzkumu

  RAKOVNICKO (peg). Od 18. dubna do 10. května provádí policie průzkum veřejného mínění. „Celkem bude v našem regionu dotazováno devadesát respondentů, a to z různých koutů Rakovnicka. Na občany čeká v dotazníku čtrnáct otázek. Dotazník je anonymní, uvádí se pouze věk a pohlaví,“ říká tiková mluvčí Jana Žáčková. „Rádi bychom opravdu objektivně zjistili, jaký je po roce pohled veřejnosti na naši práci. Jaká trestná činnost je trápí a co by nejraději změnili,“ vysvětluje mluvčí. Na základě vyhodnocení dotazníků pak policie přistupuje k opatřením.

 • Vykolejené dráhy

  Vykolejení vlaku je bezesporu mimořádná událost a takové si žádají mimořádná řešení. To se však 9. dubna nestalo a cestující byli do okresního města více než dvě hodiny transportováni minibusem pro 16 osob. Ti, na které se právě nedostalo, mrzli ve sněhové metelici na břehu potoka a čekali na spásu v podobě velkého autobusu. Marně!

  Zeptal jsem se jednoho z šéfů rakovnické dopravní společnosti, proč nejela pro cestující ona. Odpověď zněla: nevyhráli jsme výběrové řízení na přepravu pro České dráhy. Jak jsem se dozvěděl posléze, výhercem tendru byla firma s pražskými SPZ. A té zřejmě velké autobusy došly. Myslím, že objednavatel přepravy – Středočeský kraj – by měl vzít rozum do hrsti. Tedy ten selský. V případě mimořádné události by tedy mělo logiku, aby cestující dovezla do cílové stanice firma, která je nejblíž. Už naši pradědové věděli, že košile je bližší než kabát.

  Tomáš Bednařík

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.