ročník 23 číslo 14 04.04. 2013

Foto ROUSÍNOV. V Rousínově se děti mají. Koledovat tu, bez ohledu na to, zda je rok přestupný či nikoli, chodí kluci i holky. A koho že šupou? Paní a slečny domácí.

 • Ničila chléb a konkurenci

  RAKOVNÍK. Zní to jako špatná detektivka. Ve snaze získat odbytiště pro své výrobky vybavil prý obžalovaný A. P. svou zaměstnankyni E. F. falešným průkazem, razítkem Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) a barvou. Žena pak s průkazkou na jméno Klára Nachtigalová provedla kontrolu v jednom z jesenických obchodů, ale ještě před ní za pomoci své známé napustila do několika kusů pečiva a chlebů tiskařskou barvu. Zmíněné kusy si nechala rozkrojit a vzhledem k tomu, že byly znehodnocené, pokutovala majitele obchodu. Ten jí zaplatil čtyři tisíce. Takto se dá shrnout čin, který ve čtvrtek 21. března projednával rakovnický soud. Obžalovanému A. P. je kladeno za vinu, že se během loňského června a července snažil poškodit svého konkurenta Pekárny a pečivo Plasy a současně poškodil i SZPI.

 • Kominíci vykopali válečnou sekeru

  RAKOVNÍK. Donedávna to bylo řemeslo na vymření. Nyní se pro někoho stává zdrojem dobrého byznysu. Zlom nastal před třemi lety nařízením vlády č. 91/2010 nazvaným lidově – komínová vyhláška. Podle ní musíte mít platnou revizi topidla na tuhá a plynná paliva, včetně komínu. K tomu musíte každoročně předložit potvrzení, že „spalinová cesta“ ve vašem objektu je v pořádku. Doklad může vystavit pouze oprávněná osoba.

 • Nepolepšitelná podvodnice

  RAKOVNICKO. Zhruba sedm měsíců okrádala osmadvacetiletá žena z Rakovnicka důvěřivé uživatele internetu. Na inzertních serverech nabízela různé zboží, k prodeji ale nikdy nedošlo. Podvodnice pokaždé jen přijala peníze. Z poškozených nakonec vylákala přes 200 tisíc korun. Policie ji obvinila z přečinu podvodu. Za podvody byla přitom odsouzena už vloni v srpnu, kdy vyvázla s podmínkou.

 • Odešla Jana Štenglová

  Tomu, kdo má v paměti dětský pěvecký soubor Pavouček a jeho nevšední vystoupení, zní téměř neuvěřitelně, že v úterý 26. března ve věku nedožitých 49 let odešla jeho zakladatelka a vedoucí Jana Štenglová. Pravdou je, že soubor již několik let neúčinkoval a Janu Štenglovou jsme vídali jen sporadicky na koncertech jejích synů. Těžká nemoc, přestože si to nikdo z nás nechtěl připustit, ji nakonec udolala.

 • Na Borech soutěžili lovečtí psi

  CHRÁŠŤANY. Hájovna Bory u Chrášťan se stala o víkendu 23. a 24. března dějištěm tzv. working testů retrievrů. Ty zde uspořádalo občanské sdružení Retriever Sport. Jednalo se o první letošní akci tohoto druhu.

 • Série vloupání objasněna

  JESENICE. Obyvatelé Jesenicka mohou být klidnější. Nájezdy zlodějů, kteří mají na svědomí sérii vloupání v Jesenici a jejím okolí, skončily. Kriminalistům se ve spolupráci s jesenickým obvodním oddělením podařilo objasnit osm případů vloupání. Docházelo k nim od začátku loňského listopadu do letošního března.

 • Coombal se vrací do Lužné

  RAKOVNÍK. Letní hudební festival Coombal Open Air přežil loňskou ztrátu a jeho pořadatelé připravují šestý ročník. Po tom minulém, který se konal na Tyršově koupališti, se Coombal vrací zpět do Lužné, kde se odehrála většina předchozích ročníků. Organizátoři už také odtajnili datum konání a hlavní letošní hvězdu.

 • Kdo bude šestnáctým králem sportovců?

   

  Nominace jednotlivců a kolektivů

  Str. 4

  Stýká se s osobnostmi, o nichž dříve jen četl

  Tomáš Tureček šéfredaktorem National Geografic

  Str. 9

  Chov králíků zdědil po vnučce

   

  Dvůr u Lepičů připomínal ZOO

  Str. 9

 • Nefunkční registr

  RAKOVNÍK (ps). V úterý 2. a ve středu 3. dubna nebude v provozu Centrální registr vozidel. „Na základě vládou schválené změny provozovatele Centrálního registru vozidel bylo rozhodnuto o nutné technologické odstávce CRV v rámci celé ČR, a to v době od 30. 3. do 3. 4. 2013 včetně. V daném rozmezí nebude CRV dostupný. Předem se omlouváme za komplikace,“ uvedla tisková mluvčí úřadu Alida Štulajterová.

  Mluvící stránky

  NOVÉ STRAŠECÍ (lep). Příjemnou novinku připravilo město pro své občany. Na webových stránkách www.novestraseci.cz přibyla možnost nechat si přečíst jakýkoliv text nahlas. „Je to velmi příjemné, stačí jen kliknout na ikonku, počkat několik vteřin, než dojde k převedení textu a spustí se čtení,“ konstatuje starosta Karel Filip. Těm, kteří nechtějí nebo nemohou poslouchat, ale mají problémy s drobným textem, je v pravém sloupci přichystána další nová ikona ve tvaru brýlí. Pod ní je nově dostupná zjednodušená verze stránek nejenom pro seniory, ale i pro ty, kteří uvítají zjednodušené ovládání a větší písmo. „Navigace je zde opravdu jednoduchá a názorná, text je zobrazen většími písmeny, které lze ještě zvětšit podle potřeby,“ dodává starosta.

  Závody kočárků

  RAKOVNÍK (ps). Již tuto neděli 7. dubna se v centru Monaco uskuteční závody kočárků. Od 15 hodin odstartují maminky, popřípadě i další rodinní příslušníci na 25 místech České republiky strolleringové klání. „Patronem rakovnické akce je starosta Zdeněk Nejdl, který přislíbil účast i v závodním pelotonu,“ připomíná organizátorka Petra Kubíčková. Na zastřešené trati pod Teskem, která je jinak určena pro jízdy motokár, proběhnou i závody dětí na odstrkávadlech. Akce je spojena s bohatým doprovodným programem.

 • Nevyperou

  Kritizovat „rozhodčího“ se prostě nevyplácí. Ať už se jedná o fotbal, nebo o politiku. Úsměvnou tečku za polemikou kolem rozdělování grantů na sport udělala městská rada na svém 60. zasedání. Funkcionáři Tatranu Rako Rakovník v Raportu vyjádřili svoji nelibost nad tím, jak radní pozměnili návrh sportovní komise a rozdělili peníze mezi kluby rovným dílem, přestože komise navrhovala navýšení pro Tatran na úkor SK Rakovník. Jenže chyba lávky. Hned, co si v Raportu Jiří Froněk vyměnil názory se starostou Zdeňkem Nejdlem, rozbila se na Tatranu pračka. A tak teď kvůli „nevymáchaným ústům“ budou muset Tatraňáci prát dresy na valše. Žádost o deset tisíc korun na nákup nového stroje radní zamítli. Přestože se na radě hlasovalo a polovina ze šesti přítomných se zdržela hlasování, čímž návrh neprošel, „kauza“ se v zápisu na webu radnice neobjevila. „Dostali přidáno na činnost, tak ať si poradí,“ vzkázal prý starosta na Šamotku. Máme lepší návrh: Pokud je pravdou, že vztahy mezi kluby jsou téměř idylické (viz článek Žádné žabomyší války nevedeme z Raportu č. 12), mohlo by se prát veškeré fotbalové špinavé prádlo na SK, kde pračka zatím ještě funguje. Kluby by se tak spojily alespoň v bubnu pračky a na šňůrách :)

  Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.