ročník 23 číslo 6 07.02. 2013

Foto RAKOVNÍK. Novou Škodu Octavia si během soboty prohlédly v areálu společnosti Autostop stovky návštěvníků. S novým vozem se mohly nejen projet, ale i vyfotografovat společně s plyšovými postavičky a moderátorkou Bárou Ladrovou.

 • Město prohrálo 80 tisíc

  RAKOVNÍK. Referentka odboru dopravy Městského úřadu Rakovník Jana Titzlová vede již několik let spory se svým zaměstnavatelem. V loňském roce jsme sledovali trestní kauzy vedoucího odboru Františka Fröhlicha a vedoucího oddělení dopravně správních agend Jindřicha Macha. Oba čelili žalobám pro údajné zneužití pravomoci veřejného činitele a další trestné činy, ale nakonec byli zproštěni obžaloby v plném rozsahu. Souběžně s těmito trestními kauzami, kde Jana Titzlová figurovala jako svědkyně, probíhal občansko právní spor proti městu Rakovník. V něm padl rozsudek na sklonku ledna, kdy okresní soud žalobu zamítl.

 • Zpronevěra se neprokázala

  RAKOVNÍK. „Svazek obcí pro dopravu nevěděl, kolik bere jeho účetní. Měla plat 15 nebo 180 tisíc ročně?“ Těmito slovy jsme vloni uvedli případ, který začala šetřit kriminální policie na popud Jiřího Loskota. Nyní už víme, že věc byla odložena a žádný trestní čin se nestal, přestože svazek obcí vyčíslil škodu na 788 tisíc korun.

 • Stravování funguje, nač změnu?

  RAKOVNÍK. Ve středu se zastupitelé a ředitelé škol setkali se zástupci firmy Scolarest, která se v Rakovníku snaží o rozšíření služeb, jež doposud provozuje v jídelně pro 1. a 2. ZŠ a gymnázium.

 • Podezřelý porod

  MŠECKÉ ŽEHROVICE (lep). Středočeská kriminálka právě v těchto dnech prověřuje podezřelý porod v Mšeckých Žehrovicích, k němuž mělo dojít v sobotu 26. ledna.

 • Berounka trošku zazlobila

  ROZTOKY/ZBEČNO (bed). Výrazné oteplení a s ním spojené tání sněhu zvedly koncem minulého týdne hladiny českých řek. Nad běžný stav vystoupala i Berounka. Řeka jen trošku zazlobila a její voda „omyla“ louky ležící těsně nad břehem. Nešlo však o žádný dramatický stav. To potvrzují i starostové obcí, které na řece leží.

 • Nemocnice i senioři bez návštěv

  RAKOVNÍK. Krajská hygienická stanice Středočeského kraje zveřejnila aktuální stav nemocnosti v okrese Rakovník. V posledním lednovém týdnu se počet lidí, kteří trpí akutními respiračními onemocněními (ARI) a chřipkou, výrazně zvýšil a pomalu se blíží k hranici epidemie. Za epidemii se v ČR považuje situace, kdy je nakaženo více než 2000 pacientů v přepočtu na 100 000 obyvatel.

 • Noční střelba do oken

  ČISTÁ. Tři díry v nových oknech a také strach, jestli se střelec nevrátí, má od 13. ledna Lucie Dilhofová s rodinou. Bydlí v přízemním bytě v Čisté. Kdo jim v neděli v noci střílel do oken, už vědí, vypátrali si to sami. Policie dosud nikoho neobvinila. Podezřelý se totiž stále nedostavil k výslechu.

 • V mechanice plavat nebudou

  RAKOVNÍK. Když se jen nazpaměť nabiflujete, že „těleso ponořené do kapaliny je nadlehčováno silou, která se rovná tíze kapaliny tělesem vytlačené,“ sotva budete chápat, co je tím řečeno. Ovšem když si nudnou poučku vyzkoušíte v praxi, rázem ji budete schopni vysvětlit. Právě Archimédův zákon je jednou z učebních látek, kterou už si mohou rakovničtí gymnazisté takzvaně osahat. Díky grantu Oranžová učebna z Nadace ČEZ nakoupilo gymnázium soupravy pomůcek na mechaniku.

 • Prodejnu koupila obec

  JANOV. Skoro dva roky neměli obyvatelé Janova možnost nakoupit si přímo ve vesnici čerstvé pečivo a základní potraviny. Obchod, který byl součástí jatek, skončil poté, co jatka zkrachovala. Od té doby museli místní jezdit nakupovat například do sousedního Kounova, což bylo pro seniory náročné. Od ledna mají obchod opět přímo ve vsi. Navíc na místě, kde na něj byli z posledních let zvyklí. Vděčí za to obci.

 • Do nového roku s novým cyklem

  NOVÉ STRAŠECÍ. „Počet kulturních pořadů byl zhruba stejný jako v předchozích letech, přesto klesající návštěvnost kulturních akcí se projevila i u nás. Důvody hledejme, krom nepříznivé finanční situace celé společnosti, i v konkurenci internetu a velké nabídky televizních programů,“ říká vedoucí NKC Iveta Dušková v hodnotícím rozhovoru.

 • Volba prezidenta očima dětí

  Politika by potřebovala propláchnout

  Str. 6

  14 tisíc podpisů proti národnímu parku

  Petice je prý lživá, říká šéf CHKO Str. 6

  Kde bydlí Karel Schwarzenberg

  V cyklu Návraty představujeme zámek Dřevíč Str. 7

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.