ročník 22 číslo 38 20.09. 2012

Foto KŘIVOKLÁT. Dvoudenní Královský vzorkový veletrh pivovarnictví vyvrcholil v neděli odpoledne oceněním nejlepších piv z nabídky 12 pivovarů. Na snímku finalisté silového trojboje. Vyhraje Pavel vpravo, a to jak vzpírání tupláku, tak jeho vypití. Trumpetista Brass Bandu byl sice rychlejší, ale komise po přezkoumání sklenice přenechala vítězství soutěžícímu s nápisem E!E.

 • Městem vede karlovarka

  RAKOVNÍK. V následujících devíti týdnech čeká Rakovník hotové dopravní peklo. Podobně na tom budou i Lišany a Kněževes. Počet aut, která od pondělí proudí jejich ulicemi, je snad největší v historii. Řidiči, kteří přijedou od Prahy až na Šustnu, jsou dopravním značením vedeni do Lišan a odtud do Rakovníka. Část karlovarky tak byla de facto přeložena do okresního města. Největší zátěž zažívá Havlíčkova ulice, kde se na světlech tvoří nekonečné fronty. Důvodem k uzavírce je oprava povrchu silnice a mostu nedaleko železničního přejezdu u Krupé. Uzavírka potrvá neuvěřitelných desvět týdnů. Skončí až 23. listopadu.

 • Nelegální alkohol v Rakovníku

  RAKOVNÍK. Až střelba na nábřeží T. G. M. upozornila na skutečnost, že i v Rakovníku funguje černý trh s nekolkovaným alkoholem. Podle našich informací není žádným tajemstvím, že nelegální kořalka se běžně prodávala i v několika místních nálevnách. V pátek dopoledne, tedy ještě před vyhlášením prohibice, jsme se vydali na obchůzku po rakovnických restauracích. I když tušíme, jak budou oslovení reagovat, za zkoušku to stojí.

 • Poslední vodka za výlohou v Trojanově

  RAKOVNICKO. Z měst a obcí zmizel tvrdý alkohol. V obchodech najdete jen prázdné regály a přetištěnou vyhlášku ministerstva zdravotnictví. Kvůli nekolkovaným kořalkám, které na několika místech v republice usmrtily už 20 osob, byl zakázán prodej jakéhokoliv alkoholu. Kvůli pančovaným patokům dnes nekoupíte dvanáctiletou whisky ani dárkové balení Becherovky. Raport objevil poslední dvě láhve tvrdého alkoholu za výlohou Minimarketu v Trojanově ulici v Rakovníku. Uvnitř prodejny ho ale nenajdete, s výjimkou vaječného koňaku, jehož objem alkoholu je na hraně zakázaných 20 %.

 • Policie hledá „lobistu“

  RAKOVNÍK. Na posledním jednání zastupitelstva vyšlo najevo, že nabídka společnosti Scholarest na přípravu jídel pro mateřské školky vyústila v policejní vyšetřování. Neznámý oznamovatel má podezření na korupční jednání. Starosta Zdeněk Nejdl takové nařčení odmítá, nicméně na vyšetřování se těší.

 • Smrt u rozhledny

  BUKOV (peg). Na silnici z Jesenice na křižovatku X se ve středu dopoledne stala tragická nehoda, při níž zemřel 37letý muž z Chomutovska. Krátce před devátou hodinou řídil 39letý muž z Chomutovska Ford Escort směrem ke karlovarce. Na katastru Bukova v lesním úseku v blízkosti Tobiášova vrchu nepřizpůsobil rychlost namoklému povrchu silnice a po projetí pravotočivé zatáčky dostalo auto smyk.

 • Územní plán s občany

  NOVÉ STRAŠECÍ. Vzhledem k tomu, že stávající územní plán Nového Strašecí přestane platit na konci roku 2015, rozhodlo březnové zastupitelstvo města o zpracování plánu nového. Vedení města se také rozhodlo umožnit občanům a majitelům nemovitostí, aby na městský úřad předali své požadavky či podněty, které by do něho chtěli zapracovat. Od 3. září si proto mohou občané Nového Strašecí vyzvednout v podatelně úřadu formulář na své návrhy.

 • Hrozí metyl v palírně?

  ZDERAZ (lep). „Při pěstitelském pálení nemůže dojít k tomu, že by koncentrace metylalkoholu byla tak vysoká, že by poškodila lidské zdraví,“ říká majitel palírny ve Zderazi Ladislav Kesler. „Podle mého názoru spíše došlo k tomu, že někdo někde přidal chemikálii metylalkohol do potravinářského lihu a přehnal to s její koncentrací.“

 • Napaden u Letiště

  RAKOVNÍK (peg). Rakovničtí kriminalisté prošetřují případ fyzického napadení, ke kterému došlo v úterý 11. září na Nábřeží Dr. Beneše.

 • Oslavili slavného průmyslníka

  ŠLOVICE. Před 150 lety se narodil slavný elektrotechnik a průmyslník Emil Kolben. Tak významné výročí pochopitelně nemůže zůstat bez povšimnutí. A díky šlovickému Elektroskanzenu se na tohoto významného muže, jehož život skončil v roce 1943 v koncentračním táboře, vzpomínalo i na Rakovnicku. Na oslavy se v sobotu 8. září sjela spousta osobností z oblasti elektrotechniky, představitelé vědeckých a průmyslových institucí i běžní občané. Těmi nejvýznamnějšími hosty byl vnuk Emila Kolbena Jindřich se svojí manželkou. Majitel Elektroskanzenu Petr Čech je velkým obdivovatelem a propagátorem Emila Kolbena. Ve svém mlýně má umístěnu výstavu věnovanou rodu Kolbenů, jež sem byla přemístěna z Prahy. Není proto divu, že se oslavy slavného průmyslníka konaly právě ve Šlovicích. V programu se střídaly mnohé osobnosti se svými projevy, ale i různá kulturní vystoupení.

 • Mejdany a alkohol jsou tabu

  LÁNY. Kde se na vesnicích nejčastěji schází mládež? V autobusových zastávkách. A většinou z toho starší obyvatelé nejsou příliš nadšení. Jenže co mají mladí dělat, když nemají žádné jiné útočiště? V Lánech už tento problém řešit nemusí. Od soboty mají svoji klubovnu.

 • Deska ještě před koncem světa

  ROUSÍNOV. Jako setkání starých známých, které baví stejná muzika, kteří si spolu rádi popijí, poklábosí, zazpívají si, zasmějí se stejným vtípkům a pak se jim nechce odcházet domů. Takový byl (pro muzikanty i návštěvníky) koncert rakovnických kapel Falešná ozvěna a Z davu v pátek 7. září ve stodole u Faflíků v Rousínově. Chemie útulného a přátelského prostředí a pohodové muziky pohodových lidí spolu zkrátka dobře zafungovaly. A bylo to o to příhodnější, že to byl v rousínovské stodole letošní poslední koncert.

 • Psal písničky pro Gotta i Bartošovou

  Představujeme kytaristu Film Blues Bandu Jiřího Pertla

  Str. 4

  Přivezli sládkům úrodu

  Krušovické pivo z ručně česaného chmele už se vaří

  Str. 4

  K soudu chodí již dvacet let

  Josef Pánek je strojař, přesto obléká soudcovský talár

  Str. 9

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.