ročník 22 číslo 15 12.04. 2012

Foto Martina Schmoranzová po boku Aleše Valenty právě přebírá od moderátora večera zvláštní čokoládovou prémii jako náplast na nevydařenou kvalifikaci na olympijské hry v Londýně.

 • Holčička v nemocnici zemřela

  KNĚŽEVES. Předjíždění v nesprávnou chvíli skončilo tragickou nehodou, při níž byly těžce zraněny matka s dcerou jedoucí v protijedoucím automobilu. Holčička bohužel později v nemocnici zemřela.

 • Prý nepila, může za to Stoptussin

  HOŘESEDLY. Minulý týden přišel do rubriky OKKO příspěvek Michala Ráže z Hořesedel, v němž upozorňuje na to, že ředitelce tamní mateřské školy A. Š. bylo Policií ČR prokázáno požití alkoholu v pracovní době. „Nejenom, že nejsou s vaší prací spokojeni rodiče, teď ještě alkohol. To už je trochu silné kafe, nemyslíte?“ píše Michal Ráž. Protože se jedná o závažné obvinění, rozhodli jsme se podívat na případ blíže.

 • Pokroucené výběrové řízení?

  RAKOVNÍK. Minule jsme informovali o tom, že se Rack Reyd opět stěhuje do Žerotína. Členové klubu Astacus se tak rozhodli kvůli neshodám s novým provozovatelem koupaliště Miroslavem Polcarem. Jak jsme ale zjistili, problém začal klíčit už při výběrovém řízení na pronájem Tyršova koupaliště. Motorkáři se totiž do konkursu přihlásili a ještě při otevírání obálek se zdálo, že by mohli vyhrát. Nakonec skončili druzí. Vítěz přitom v průběhu výběrového řízení dorovnal nabídku na cenu Astacusu.

 • Na trůn usedla královna Martina

  RAKOVNÍK. Ve čtvrtek proběhlo v Kulturním centru Rakovník slavnostní vyhlášení patnáctého ročníku ankety týdeníku Raport Sportovec okresu. Více než tři sta sportovních fanoušků zhlédlo program, na jehož konci byl korunován další král rakovnického sportu. Tentokrát se jednalo o královnu. Na trůn usedla po třetí v historii ankety žena – Martina Schmoranzová. Česká reprezentantka v boxu se tak zařadila po bok Vlaďky Konopáskové a Jitky Pivarčiové. „Z vítězství mám velkou radost. Rozhodně jsem to nečekala a jsem překvapená,“ řekla Martina. K vítězství jí blahopřál i olympijský vítěz Aleš Valenta, host večera.

 • Znečištění potoka a rybníků

  NOVÉ STRAŠECÍ. Minulý týden jsme vás informovali o situaci ve strašecké ČOV, kde v jedné z aktivačních nádrží došlo v důsledku úbytku bakterií k nedostatku kyslíku a tím pádem k horšímu čištění splaškové vody.

 • Okrádal u bankomatů

  RAKOVNÍK. Okrádal lidi při vybírání hotovosti z bankomatu, kromě toho se vloupal do bytu v Rakovníku a ukradl z něj nářadí. Řeč je o 23letém mladíkovi z Rakovnicka, který je od minulého týdne stíhán pro trestné činy krádeže, loupeže a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

 • Policie na průzkumu

  RAKOVNICKO (peg). Policisté opět vyrazí do ulic s dotazníky. Od 10. dubna do 4. května budou počtvrté zjišťovat, jak jsou občané Rakovnicka spokojeni s prací policie. „V rámci výzkumu veřejného mínění bude v našem regionu dotazováno devadesát respondentů, a to z různých koutů Rakovnicka. Na občany čeká v dotazníku celkem čtrnáct otázek jednoduchého typu, na něž budou odpovídat: ano, ne či nedokáži posoudit. Důležité a podstatné je, že je dotazník anonymní a uvádí se pouze pohlaví a věková skupina,“ přibližuje policejní mluvčí Jana Žáčková, která bude průzkum zajišťovat společně s kolegy z obvodních oddělení.

 • Trať i přes půlmetrové balvany

  RAKOVNÍK. Fandové automobilových závodů si v poslední době přicházejí na Rakovnicku na své. Po loňské Rallye Střela si náš okres vybrali i pořadatelé Mistrovství ČR Off Road Trialů. Rakovník, respektive areál společnosti Rako – Lupky, byl o víkendu 31. března a 1. dubna jednou z osmi zastávek závodů v náročném terénu.

 • Zmizí díky bioplynce zápach?

  PAVLÍKOV. Zápach prasečí kejdy bývá občas v Pavlíkově tak nesnesitelný, že mají obyvatelé na zdejší vepřín pořádný vztek. Loni v létě už byla situace natolik extrémní, že se městys obrátil na Farmu Pavlíkov s písemným požadavkem, aby se zápachem začala něco dělat. Tehdy se dozvěděl, že farma řešení připravuje. Smrad by měla odstranit bioplynová stanice (BPS). Zastupitelstvo ale projektu nedůvěřuje. Obává se, že se zápach naopak zhorší, proto vydalo k záměru zamítavé stanovisko.

 • Setkání ve westernovém stylu

  NOVÉ STRAŠECÍ. Účastníci a diváci Setkání ve Strašecí tentokráte zažili dvojí napětí. Kromě napjatého očekávání, které ze souborů postoupí na Mladou scénu v Ústí nad Orlicí a na Šrámkův Písek, totiž až do vyhlášení výsledků netušili, kdo ukradl z vlaku důležitou zásilku. Tématem devátého ročníku krajské postupové přehlídky studentského a experimentujícího divadla byl totiž western, a tak se Divoký západ promítl i do scénáře upoutávek a krátkých scének uvádějících jednotlivá představení.

 • „Ať žije Beneš!“ volali na Gottwalda

  Na sokolská léta vzpomíná František Bílek

  Str. 4

  Váží 65 kg, uzvedne 170

  Vojta Vyskočil čtvrtým nejlepším juniorem ČR

  Str. 4

  Zumba maraton v Krupé

  Tančily i na Včelku Máju

  Str. 9

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.