ročník 22 číslo 13 29.03. 2012

Foto Křivoklát. Nádherné slunečné počasí tvořilo v neděli 25. března příjemnou kulisu lidové slavnosti Vynášení smrtky na Křivoklátě. Tu připravili Křivoklátští hudci spolu s občanským sdružením Děti Křivoklátska za pomoci dětí a učitelek zdejší mateřské školy. V průvodu, který procházel obcí, bylo neseno sedm Mořen – symbolů zimy, které byly vhozeny do vln Rakovnického potoka. Více příště.

 • Kdo nemá automaty, ostrouhá

  RAKOVNICKO. Na konci dubna by měly na konta obcí a měst dorazit první miliony korun, které budou čtvrtletně přerozdělovány z výtěžků loterijních a sázkových her. Raport o tom informoval tiskový mluvčí ministerstva financí. Zatímco v minulých letech získávaly část těchto peněz přímo tělovýchovné jednoty, s novelou loterijního zákona poplynou prostředky do rozpočtů samospráv. Ministerstvo financí odhaduje, že takto rozdělí 6,1 miliard, což v porovnání s rokem 2011 znamená navýšení o 4,3 mld. Kč. Jak jsme ale zjistili, nejvíce peněz získají do rozpočtu obce, které na svém katastru provozují výherní hrací přístroje. Bez ohledu na to, zda v obci fungují sportovní oddíly.

 • Na kole do Olešné i Pavlíkova

  RAKOVNÍK. Rakovník se hrdě hlásí k přízvisku město cyklostezek a letošní rok je na příznivce jízdy na kole obzvlášť štědrý. I když oficiálně má být cyklostezka Rakovník-Olešná otevřena až 30. dubna, projet se po novém asfaltovém povrchu můžete už nyní.

 • Zneužil osobní údaje 84 lidí

  RAKOVNICKO/PLZEŇ. Kolem 300 tisíc korun si vydělal podvodník, který zneužíval osobní údaje lidí z celé republiky a půjčoval si jejich jménem přes internet krátkodobé půjčky. Jedním z poškozených byl i muž z Rakovnicka, který se v lednu obrátil na rakovnické policisty. Ti posléze na našem okrese vypátrali celkem 84 poškozených. V tuto chvíli už policie zná jméno pachatele. Šestadvacetiletý muž z Plzeňska se přiznal při prvním výslechu.

 • Strašecí bez dotací na dokanalizování

  NOVÉ STRAŠECÍ. Podle posledních informací z ministerstva životního prostředí (MŽP) nesplnilo Nové Strašecí podmínky stávající výzvy pro čerpání již schválené dotace na dokanalizování města, která činí devadesát milionů.

 • Postřelený muž

  HOSTOKRYJE (peg). Na polní cestě z Hostokryjí na rakovnické letiště objevil ve středu před devátou hodinou ranní 45letý muž z Rakovnicka bezvládné tělo staršího muže. Na hlavě měl střelné zranění. Svědek zalarmoval policii a záchranku.

 • Vykázání výtržníků

  NOVÉ STRAŠECÍ (lep). V sobotu dopoledne bylo na MěP Nové Strašecí oznámeno, že na náměstí 5. května probíhá intenzivní hádka. Na místě hlídka zjistila, že zde skutečně několik osob slovně napadá a uráží jednoho muže a to takovým způsobem, že byl velmi silně psychicky rozrušen.

 • Na Raku pojedou offroady

  RAKOVNÍK (ps). Rakovník se vůbec poprvé stane jednou ze zastávek seriálu Mistrovství České republiky Off Road Trialů. Závodní trať vznikne v areálu společnosti Rako – Lupky už v pátek, kdy bude probíhat i přejímka vozů. Vlastní závod se uskuteční v sobotu 30. března od 10 do 18 hodin a v neděli 1. dubna od 10 do 15 hodin.

 • Napadení klienta Ráčku

  RAKOVNÍK. Vloni 25. července došlo na Husově náměstí v Rakovníku k napadení jednoho z klientů Domova Ráček. „Kvůli tomu, že se upřeně díval na pětici mladíků, byl jedním z nich povalen na zem a škrcen. Nakonec se ubránil, ale přesto musel po útoku vyhledat lékařské ošetření na chirurgickém oddělení nemocnice. Utrpěl zlomeninu klíční kosti a poranění hlavy,“ informovali jsme o incidentu na stránkách Raportu v úterý 2. srpna 2011. Věk členů party, kteří se dostali s klientem Ráčku do konfliktu, včetně útočníka, se pohyboval kolem patnácti let.

 • Je mu 85 let a studuje historii

  RAKOVNÍK. Rakovnická Akademie třetího věku je jasným důkazem, že vzdělávat se můžete v každém věku. Do studia určeného pro seniory od 55 let totiž chodí i 85letý Jiří Rybáček. V akademii, kterou pořádá Vzdělávací institut Středočeského kraje, je nejstarším účastníkem. A jak říká, nemá obavy ani ze závěrečné zkoušky.

 • Díky aukci uspořili 93 tisíce

  JESENICE. Město Jesenice platí ročně za elektřinu kolem půl milionu korun, a tak hledalo způsob, jak při nákupu elektrické energie ušetřit. Nakonec stačila pouhá hodina k tomu, aby snížilo náklady za elektřinu o zhruba 93 tisíce korun. Poprvé vyzkoušelo, jak funguje elektronická aukce.

 • XXXVI. Wintrovky přehlídkou kvality

  RAKOVNÍK. Od středy 14. března do soboty vládl rakovnickému divadelnímu světu Wintrův Rakovník. V Tylově divadle se po čtyři dny vystřídaly amatérské soubory ze Středočeského kraje, aby si nakonec tři z nich odnesly doporučení na národní přehlídku Divadelní piknik Volyně 2012.

 • Vyberou ředitelky MŠ

  RAKOVNÍK (ps). Město Rakovník hledá ředitele pro všech sedm mateřských škol. Ve výběrových komisích kromě představitelů kraje, státní správy a zástupců jednotlivých školek usednou i radní města Rakovníka. V komisích se prostřídají Zdeněk Nejdl, Jan Švácha, Luděk Trešl a Miroslav Koloc.

  Mluvčí ve finále

  RAKOVNÍK (ps). Z třinácti uchazečů na funkci tiskového mluvčího města Rakovníka se k písemnému testu a pohovoru dostavilo jedenáct zájemců. Nejprve absolvovali písemný test zaměřený na znalosti o historii města a otázky samosprávy a státní správy, následně probíhaly pohovory s uchazeči. „Před komisi přišlo jen deset lidí, jedna žena to po testu vzdala. Výběrová komise pak stanovila pořadí a tři finalisty si pozvala ještě jednou na 26. března. Poté doporučí nejlepšího z kandidátů tajemnici ke jmenování,“ řekl Jan Polák, který se sám podílel na přípravě testu i výběru svého nástupce. Připomínáme, že nynější tiskový mluvčí ukončí své působení na městském úřadě k poslednímu březnu a od 1. dubna se ujme funkce starosty města Jesenice.

 • Cesty pro všechny nebo pro zlost?

  Cyklostezka na Olešnou před dokončením, nová vyroste k Pavlíkovu Str. 9

  Hugo Pavel – Cesta do pekla a zpět II

  Zpověď nejstaršího bratra spisovatele Oty Pavla

  Str. 9

  Maminku vyléčili bolševici z migrény

  S Laternou Magikou projel svět, emigroval do Švýcarska, dnes žije v Rakovníku Str. 4

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.