ročník 22 číslo 8 23.02. 2012

Foto RAKOVNÍK. V neděli bylo k vidění na zimním stadionu další drama. Rakovničtí hokejisté po páteční prohře ve Slanému museli na vlastním ledě zvítězit. Svěřenci Tomáše Bodingera tento úkol za podpory více jak pěti set diváků splnili. Smůla přišla až při samostatných nájezdech. Sezóna pro věrného rakovnického fanouška tak skončila trochu předčasně, ale takový je sport. Na snímku Petr Kounovský ohrožuje slánského brankáře. Více na straně 12.

 • Z tiskového mluvčího starostou

  JESENICE. Město Jesenice má nového starostu. A město Rakovník tím přichází o tiskového mluvčího. Při středečním zasedání jesenického zastupitelstva byl totiž do funkce starosty zvolen Jan Polák. Stal se jedním z nejmladších starostů na Rakovnicku.

 • Dívka v autě uhořela

  ŘEVNIČOV. Při nedělní tragické nehodě na katastru Řevničova začalo havarované auto hořet. Přestože se svědkové autohavárie i policisté do poslední chvíle snažili vytáhnout z vozu všechny zraněné, dívku, která byla uvnitř zaklíněna, se nepodařilo dostat ven včas.

 • Nejdl: kraj poslal blábol

  RAKOVNÍK. Jak jsme již informovali, odbor vnitřních věcí Středočeského kraje a krajský živnostenský úřad tvrdí, že nařízení města, které upravuje režim závor, bylo vydáno v rozporu se zákonem o pozemních komunikacích, a to hned z několika důvodů. Mimo jiné i proto, že město závorami brání občanům v přístupu k veřejným budovám. Město bylo proto vyzváno, aby do 60 dnů sjednalo nápravu. Raport zjišťoval, co si o stanovisku kraje myslí starosta Rakovníka a jednatel firmy, která studii zpracovala. Část veřejnosti se totiž domnívá, že město by za studii, která je v rozporu se zákonem, nemělo platit. Nebo ji má dát k úhradě tomu, kdo ji objednal.

 • Parkování u polikliniky

  NOVÉ STRAŠECÍ (lep). Nedostatečný počet parkovacích míst v areálu polikliniky v Novém Strašecí přivedl městský úřad k vypracování studie na stavební úpravy tohoto parkoviště.

 • Bomba v bance

  RAKOVNÍK (peg). V Komerční bance měla ve čtvrtek přesně v deset hodin dopoledne vybuchnout bomba. Na linku 112 to v 6.50 hodin téhož dne oznámil neznámý muž.

 • Drobnosti, které (ne)potěší

  RAKOVNÍK. Týdeník Raport před časem kritizoval složitou dopravní situaci před 3. základní školou, kam před 8. hodinou ranní přijíždějí během několika minut desítky automobilů s malými školáky. V místě navíc chyběla značka přechod pro chodce. V současné době je již dopravní značení kompletní, před školou se navíc občas objeví i hlídkující strážník městské policie, a řidiči jsou hned mnohem obezřetnější.

 • Šetření s vodou nepomůže

  RAKOVNÍK. Pokud na Rakovnicko nepřivedeme vodu z jiných lokalit, budeme se během krátké doby potýkat s jejím kritickým nedostatkem. Takto by se dal jednou větou shrnout výsledek tříletého projektu, který se zabýval možnostmi zmírnění dopadu klimatických změn na povodí Rakovnického potoka. Tento průzkum byl proveden díky ministerstvu zemědělství, které na něj uvolnilo 5,4 milionu korun.

 • Janovská jatka stále zavřená

  JANOV. Už skoro rok jsou zavřená janovská jatka. Stejně dlouhou dobu také místní postrádají obchod, kam by mohli chodit pro čerstvé pečivo. Masna, která fungovala při jatkách, totiž ve vesnici zajišťovala i prodej základních potravin.

 • Zazpívali o kanonýru Jabůrkovi

  SENOMATY. Po výborných zkušenostech z minulých let si i letos zvolil Sbor rakovnických ostrostřelců za místo svého již 13. plesu Kulturní dům v Senomatech. Hned u vchodu čekal na přicházející účastníky plesu uvítací ostrostřelecký výbor a také harmonikářka Zdena Kapounová oblečená do stylového rakouského vojenského kabátu a čepice. Krátce před 20. hodinou se sál velmi slušně zaplnil, takže ples mohl být slavnostně zahájen.

 • Ministerstvo kalí vodu, opozice sbírá body

  Návrh ministra Dobeše na redukci škol by žádné úspory nepřinesl

  Str. 4

  Janovská jatka stále zavřená

  O koupi objektu uvažuje obec

  Str. 3

  Petici podepsalo přes 11 tisíc občanů

  Návrh na zřízení Národního parku Křivoklátsko stále vyvolává emoce

  Str. 9

 • Paní Havlová děkuje

  RAKOVNÍK (ps). Paní Dagmar Havlová poděkovala osobním dopisem občanům, kteří projevili soustrast nad úmrtím prezidenta Václava Havla. „Obdrželi jsme dopis, podepsaný paní Dagmar Havlovou. Děkuje v něm prostřednictvím pana starosty všem občanům, kteří navštívili pietní místo na Husově náměstí a zanechali svůj vzkaz nebo podpis na šedesáti kondolenčních listech,“ uvedl tiskový mluvčí města Jan Polák. Dopis je k vidění na webu města.

  Stadionu nepřidali

  RAKOVNÍK (ps). TJ HC Rakovník, která je od roku 2003 provozovatelem zimního stadionu, pobírá od roku 2010 městský příspěvek 1,4 mil. Kč na zajištění provozu. Celkové roční náklady na úhradu energií se ale pohybují okolo 1,9 mil. Kč. TJ proto požádala město o navýšení příspěvku o 300 tisíc Kč. Rada města s ohledem na odhadovaný vývoj ekonomiky v roce 2012 a napjatý rozpočet doporučila zastupitelstvu žádosti nevyhovět.

  Konec azylu

  NOVÉ STRAŠECÍ (lep). Vzhledem k nastalému oteplení byl v neděli 19. února ukončen provoz dočasného ubytování pro osoby bez přístřeší. Podle vrchního strážníka Martina Nováka budou novostrašečtí bezdomovci informováni o dalších opatřeních v případě, že dojde k další výrazné změně klimatických podmínek.

 • Z Úřadu práce

  Platby odešly včas

  RAKOVNICKO (ps). Ještě během prvních týdnů měsíce února přetrvávaly na úřadu práce problémy s novým počítačovým programem. „Podařilo se nám sice zadat do systému všechna data, ale chyběla jakákoliv odezva. Nemohli jsme tudíž zkontrolovat, jestli jsou data správně zadaná, nemohli jsme vydat ani upravit rozhodnutí o přiznání dávek. Takže jsme očekávali, jak to 16. února, kdy je výplatní den podpory v nezaměstnanosti, dopadne,“ nezastíral obavy vedoucí rakovnické pobočky úřadu práce Alexander Zajíc. Když jsme ho oslovili v den „D“, hlásil, že úkol je splněn. „Platby jsme včas zadali do výplatní listiny a byly odeslány do výplatního místa. Klienti platby obdrží do pěti dnů složenkami nebo převodem na účet,“ uvedl Alexander Zajíc. Úřad práce v Rakovníku eviduje v současné době kolem 2800 nezaměstnaných, z toho má nárok na podporu v nezaměstnanosti asi 1200 lidí. Převážná část klientů byla evidována za starého systému, 150 lidí úřad zaevidoval v novém režimu. Míra nezaměstnanosti za leden činila 9 %, v listopadu to bylo 7,65 %.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.