ročník 21 číslo 51 22.12. 2011

Foto RAKOVNÍK. Úžasných 118 330 korun se v sobotu podařilo vybrat při Adventním bazárku, který se konal v rakovnickém kulturním centru. Větší část výtěžku je určena pro Domov Ráček, menší dostane kojenecký ústav v Krči. Kromě prodeje věcí byl součástí akce i kulturní program. Více příště.

 • Mladí pistolníci ve vazbě

  RAKOVNÍK. Rakovnická kriminálka prožívá úspěšné období. Sotva doprovodila do vazební věznice mimořádně nebezpečného násilníka, kterého vypátrala poté, co brutálně napadl dvě mladé ženy na Plzeňsku a jednu v Rakovníku, je tady další zásah. Minulé pondělí se rakovnickým kriminalistům podařilo vypátrat a zadržet skupinu čtyř mladíků, kteří mají na svědomí sérii vloupání se zbraní v ruce. Přepadli celkem pět benzínových pump a kasino u Tesca. Pár hodin po posledním vloupání spadla klec. V lese nedaleko Lužné, kde si rozdělovali kořist, byli zadrženi. Policisté krátce nato uspořádali tiskovou konferenci, kde poskytli veškeré informace.

 • Rack Reyd nemusí „žebrat“

  RAKOVNÍK. Pořadatelé Rack Reydu už nemusí město žádat o grant. Sraz motorkářů se na návrh zastupitele Miloslava Kubínka dostal přímo do rozpočtu města Rakovníka. Až do odvolání budou motorkáři dostávat na show pořádanou v ulicích města 75 tisíc korun. Někteří zastupitelé se udělení výsady bránili, nakonec ale podlehli argumentům opozice.

 • Švácha to Povolnému spočítal

  RAKOVNÍK (ps). Místostarosta Jan Švácha nesouhlasí s názorem ředitele muzea T. G. M. z minulého Raportu, kde si stěžoval na malou podporu města Rakovníka. Zatímco Jesenice a Lány vyhověly jeho žádosti o příspěvek na provoz, město Rakovník přispět odmítlo.

 • Hledá se lupič z banky

  NOVÉ STRAŠECÍ. Kriminální policie žádá veřejnost o jakékoliv poznatky, které by mohly vést k dopadení pachatele přepadení Komerční banky v Novém Strašecí.

 • Přístroj pro tři obce

  NOVÉ STRAŠECÍ (lep). Na zakoupení automatizovaného externího defibrilátoru pro potřeby Městské policie v Novém Strašecí přispějí i Lány a Tuchlovice, kde strážníci rovněž zasahují.

 • Lékárny slouží dál

  RAKOVNÍK (ps). Přestože v Tescu vznikla lékárna, jejíž otevírací doba koresponuje s provozem marketu, město bude i nadále přispívat na lékárenskou pohotovostní službu v centru.

 • O náměstí 11. 1edna

  RAKOVNÍK (ps). Dlouho očekávané veřejné projednání nového dopravního režimu na Husově náměstí se uskuteční 11. ledna od 17 hodin v Kulturním centru.

 • Pachatel v anketě

  Na otázku týdeníku Raport, zda souhlasí s vytlačením heren z Rakovníka, odpovídal v minulém čísle i jeden z pachatelů loupeže.

 • Obavy z „Las Vegas“ nemají

  RAKOVNICKO. Město Rakovník přistoupilo podobně jako další města v republice ke schválení obecně závazné vyhlášky, která by měla do roku 2015 zlikvidovat všechny výherní automaty ve městě. Jak se toto situace dotkne majitelů heren i objektů, kde jsou provozovány, jsme informovali již v minulém vydání týdeníku Raport. Dnes jsme se s dotazem, zda se neobávají přesunu hazardu k nim, obrátili na představitele nejbližších měst a obcí.

 • Stav Židovny zůstává neměnný

  KOUNOV/HOŘESEDLY. Koncem července se v Kounově zřítila část tzv. Židovny. Do domu dlouhodobě zatékalo, a tak se v nejpostiženějším místě utrhlo zdivo a sesunulo k zemi. Ze stejného důvodu se v pondělí 5. prosince utrhla na bývalé chmelové sušárně v Hořesedlích střecha a trámy, tašky a suť zavalily karlovarku. Oba případy mají mnohé společné. Majitelé o rozlehlé objekty nejeví dlouhá léta zájem, nevyužívají je a nechávají chátrat.

 • Bitva u Rakovníka 1620 má svou knihu

  RAKOVNÍK. V letošním roce bychom téměř mohli dát rovnítko mezi úspěšnou muzejní výstavou a vydanou publikací. Muzeu T.G.M. se takto zadařilo hned dvakrát. Poprvé tomu tak bylo v případě vystavení keltské hlavy, kdy současně vyšla i kniha, a podruhé, právě v těchto dnech, kdy spatřila světlo světa publikace Bitva u Rakovníka 1620, jež navázala na stejnojmennou expozici. Jediným rozdílem je to, že tato kniha vznikla na popud návštěvníků až po skončení výstavy.

 • Kauza Mach pokračuje

  RAKOVNÍK (bed). I když Okresní soud v Rakovníku zprostil v listopadu obžaloby vedoucího oddělení dopravně správních agend odboru dopravy Městského úřadu Rakovník Jindřicha Macha, soudní jednání ještě nekončí. Státní zástupkyně využila svého práva a proti rozsudku se odvolala ke Krajskému soudu v Praze.

  Za pozůstalé...

  Když zemře člověk, kterého jsme osobně znali, nebo někdo z nejbližších příbuzných, nemůžeme se slzám dojetí divit. Jenže zpráva o úmrtí Václava Havla rozesmutněla i miliony lidí, kteří ho nikdy na vlastní oči neviděli, natož aby s ním mohli promluvit. Ztrátu vnímáme bolestně možná i proto, že odešel poslední světově uznávaný český politik. Jako bychom bez něj už neměli být na koho hrdí. Důkazem podobných pocitů mezi „pozůstalými“ může být i básnička Ráchel Duchkové. Studentka 2. ročníku GZW Rakovník ji pověsila na svůj facebookový profil...

  Zlatá neděle se barví v černou,

  hoří svíčky na Národní.

  Na Hradě visí černá vlajka

  a lidé nosí růže pod ní.

  Dramatik a spisovatel,

  bojovník a disident,

  světem uznávaný politik,

  zemřel náš Pan prezident.

  Pane Havle, děkuji Vám,

  že demokracii můžeme mít,

  a že do svobodné země

  mohla jsem se narodit.

  Lež a nenávist tu budou vždycky,

  ale národ už v nich nevězí

  a vy jste nám dokázal, že

  pravda a láska zvítězí.

 • Jaký ohlas by způsobilo narození spasitele dnes?

  Kolik přátel by měl na Facebooku? Ptáme se dětí a studentů Str. 6

  Vánoce v Chicagu, na lodi i na pláži...

   

  Výpovědi známých osobností

  Str. 4, 11, 13

  Klidné svátky

  Vám přeje redakce Raportu

  Raport č. 52 vyjde

  ve středu 28. prosince

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.