ročník 21 číslo 46 17.11. 2011

Foto V neděli po poledni skončila v Rakovníku již třicátá Popelka. Pětidenní celostátní přehlídka amatérského divadla pro děti přinesla včetně repríz celkem 14 představení. Porota rozdala mnoho čestných uznání, cen a doporučila na Jiráskův Hronov představení Mauglí Mladé scény Ústí nad Labem. Na snímku aplaudující publikum z rakovnických škol.

 • Bouračky, stížnosti i zábava

  RAKOVNICKO. Celkem třiasedmdesát posádek se zúčastnilo posledního závodu Rallye cupu 2011, který se jel v pátek a v sobotu na Rakovnicku. Rallye Střela Autostop Rakovník, kterou zajišťoval kralovický klub Marionetta, měla slavnostní start v pátek v 17 hodin na Husově náměstí. Zde se divákům představily všechny posádky a závodní vozy, mezi nimiž byla jak nová auta, tak staré typy Škodovek či Trabanty.

 • Lupiči vystřelili a utekli

  KOLEŠOV/ŘEVNIČOV. Dvě benzínové čerpací stanice přepadli minulý týden ozbrojení lupiči. Zatímco v Kolešově si počínali jako profesionálové, v Řevničově pouze vystřelili a utekli. Zda se jednalo o stejné pachatele, není jisté.

 • Svědomí oranžové učebny

  RAKOVNÍK. Střední průmyslová škola v Rakovníku získala v loňském roce dotaci na vybudování tzv. Oranžové učebny. Zdeněk Jílka z Lužné tvrdí, že škola, kterou navštěvuje i jeho vnuk, zvítězila podvodem a získala dvě stě tisíc korun neoprávněně. Do Raportu přinesl dopis, v němž obvinil školu z podvodu i jiných nekalostí. Další stížnosti směřoval na adresu zřizovatele a školní inspekci. V posledních týdnech se tak na školu valí jedna kontrola za druhou.

 • Chtějí oživit náměstí

  NOVÉ STRAŠECÍ. Od 1. prosince končí v Novém Strašecí rozdělení parkovišť na odstavná a běžná. Provoz všech placených parkovišť bude od tohoto data sjednocen ve stejném režimu.

 • Datum nepomohlo

  RAKOVNICKO (bed). Ani magické datum 11. 11. 2011 nepřilákalo do svatebních síní na Rakovnicku více párů, než obvykle. Tři sňatky zaznamenaly v pátek matrikářky v Rakovníku. Hned po nich následuje Mšec, kde 11. 11. oddali dva páry.

 • Lubnou otevřou 25. 11.

  RAKOVNÍK (ps). Ani první letošní mrazy by neměly ohrozit termín dokončení rekonstrukce silnice z Lubné na Příčinu.

 • Prezident předal ženistům bojový prapor

  RAKOVNÍK/PRAHA. Letošní oslavy výročí vzniku samostatného československého státu měly velký význam pro rakovnické vojáky. Při slavnostním aktu na pražském Vítkově v pátek 28. října byl 152. ženijnímu praporu předán bojový prapor, což je pro vojenské útvary velká pocta. Tyto prapory jsou propůjčovány na základě rozkazu prezidenta republiky. Jsou symbolem vojenské cti a statečnosti a mají každému vojákovi připomínat povinnost sloužit vlasti a bránit ji proti vnějšímu napadení.

 • Majitele parcel losovali z klobouku

  RAKOVNICKO. Trh s realitami se od vypuknutí hospodářské krize pozvolna vzpamatovává. V některých obcích, kde před pěti lety rostl jeden dům za druhým, se sice stavební boom utišil a zájem o koupi stavebních parcel už není takový jako před krizí, ale velmi záleží na lokalitě. Obce v blízkosti Rakovníka, nebo v rozumných vzdálenostech od Kladna a Prahy, se rychle rozrůstají i nyní. Tedy v případě, že ještě mají parcely, které mohou stavebníkům nabízet.

 • Podesáté a prý naposled

  RAKOVNÍK (lep). Téměř s jistotou lze tvrdit, když se v programu akcí dočteme, že se chystá křest knih Karly Krátké, že nás čeká zajímavý program. Její křty (ten, který proběhl v neděli byl již desátý) totiž nejsou nikterak tuctové.

 • Čiberová je zpět?

  RAKOVNÍK (ps). Před časem jsme informovali o tom, že místní organizace ODS vyloučila ze strany Jaromíra Tupého, Rudolfa Pánka a Pavlínu Čiberovou-Nedvědovou. Zatímco Tupý a Pánek se s vyloučením smířili, Čiberová se obrátila na regionální smírčí výbor a uspěla. „Smírčí výbor konstatoval, že usnesení místního výboru má formální vady a tudíž je paní Čiberová i nadále členkou ODS,“ uvedl předseda místní organizace Zdeněk Nejdl. „Místní organizace ale s výrokem nesouhlasí a zaslala smírčímu výboru námitky s tím, aby se věcí znovu zabýval,“ dodal Nejdl.

  Sudy vítězům soutěží

  RAKOVNÍK (ps). Dva sudy krušovické desítky z ručně česaného chmele poputují vítězům soutěže, kterou na sklonku prázdnin uspořádal Raport ve spolupráci s Královským pivovarem Krušovice. Správnou odpověď na otázku, zda byl pivovar Krušovice v minulosti i pěstitelem chmele, nám do redakce zaslala mimo jiné i Eva Hornofová z Lužné. Právě její obálka s kladnou odpovědí (b) byla vylosována jako vítězná. Chmelové historky hodnotila porota složená ze zástupce redakce Raportu a Královského pivovaru Krušovice. Jako nejvtipnější vyhodnotila zážitek Pavla Kadlíka na česačce v Kněževsi. Žádáme vítěze, aby telefonicky kontaktovali redakci Raportu.

 • Lidé očekávají, že v 60 budu vypadat aspoň trochu blbě

  Rozhovor s Petrou Černockou

  Str. 4

  Kindl druhý v Českém poháru

  Triatlonista zakončil nabitou sezónu na bedně

  Str. 9

  Sinkule jezdí kotlomobilem

  Objevil kotle, kde hoří i nehořlavé palivo

  Str. 9

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.