ročník 21 číslo 35 01.09. 2011

Foto KNĚŽEVES (peg). Kněževeskou chmelovou šišku, tedy zábavné rozloučení s prázdninami pro děti i dospělé, provázel vydatný déšť. Počasí ale akci nezkazilo. Pořadatelé měli naště­stí k dispozici velký stan, a tak se po dobu nepříznivého počasí odehrával program pod ním.

 • Džungle ve Vysoké končí

  RAKOVNÍK. Minulý týden se na radnici uskutečnila dlouho očekávaná schůzka odborníků přes dopravu. Diskutovali o tom, jak zlepšit dopravní situaci v centru města. Za účasti zástupců firmy Jacobs Consultancy, která k problému již zpracovala několik studií, dopravního inspektorátu Policie ČR, vedení města a zainteresovaných odborů městského úřadu byly prodiskutovány všechny změny, které by mohly připadat v úvahu. Bohužel, žádný zásadní závěr schůzka nepřinesla. Vše je stále ve stádiu nejrůznějších variant a záměrů. Slíbené projednání s veřejností je tak rovněž v nedohlednu, přestože k němu mělo dojít nejpozději během prázdnin. Alespoň tak to před časem slibovalo vedení města. „Zatím není co projednávat. Náš původní záměr zprůjezdnit Vysokou ulici směrem k náměstí narazil na odpor dopravní policie, navíc historické centrum je v rekonstrukci a navazovat bude další etapa. Se změnami proto počkáme až po dokončení poslední fáze revitalizace židovského ghetta,“ vysvětluje starosta Zdeněk Nejdl.

 • Zloději trezoru dopadeni

  KOUNOV. Rakovnickým kriminalistům se podařilo dopadnout dva zloděje, kteří se v noci z 10. na 11. srpna vloupali do budovy kounovského obecního úřadu a odnesli z něj těžký prvorepublikový trezor. Pachatele zadrželi při pokusu o vloupání do jiného objektu v Kounově.

 • Autosalon bude hledat talenty

  RAKOVNÍK (red). Již tento víkend se rakovnický zimní stadion promění ve výstaviště a jeho plochu zaplní do posledního metru osobní a užitkové automobily. Pořadatelům se podařilo zajistit účast všech tradičních vystavovatelů. Navíc kromě značek, které jsme mohli v Rakovníku vidět v minulých letech (Škoda, Hyundai, Kia, Peugeot, Ford, Suzuki, Nissan, Renault, Dacia) se po několika letech vrací na autosalon i Mercedes Benz. K vidění budou samozřejmě i veteráni, jízdní kola, zahradní technika a další zajímavosti.

 • Mrtvá kočka – velký problém

  NOVÉ STRAŠECÍ. Je neuvěřitelné, jak na první pohled banální záležitost může mít složité řešení. Stačí, aby ne všechno fungovalo, jak má. Před několika dny došlo k takovému případu v Novém Strašecí. V časných ranních hodinách kdosi přejel v ulici Čsl. armády kočku. Ležela na silnici nedaleko Jansovy restaurace. Auta jezdila okolo, řidiči se snažili mrtvému zvířeti vyhnout. Jedna z novostrašeckých občanek, které bylo mrtvého zvířete líto a chtěla, aby je někdo z komunikace odstranil, se rozhodla jednat. Leč neuspěla.

 • Uzavírka před Strašecím

  NOVÉ STRAŠECÍ (lep). Již několikrát jsme informovali o sesunutém svahu a zemině, která od února zabírá polovinu silnice mezi Novým Strašecím a Rudou. Koncem září by měl být tento problém vyřešen.

 • Rekordní teploty I tržbY

  RAKOVNICKO. Minulý týden udeřily na Českou republiku tropické dny. Trvaly od pondělí až do pátku, který byl – podle Českého hydrometeorologického ústavu – zatím nejteplejším dnem roku. „Pátek 26. srpna dosáhly teploty na Rakovnicku 31,9 °C. Meteorologická stanice, která je umístěna v Lánech, zaznamenala ve dvou dnech dlouhodobé rekordy: ve středu 24. 8. bylo naměřeno 31,3°C, stejně jako v pátek 26. 8., kdy bylo v Lánech naměřeno 31,8°C. Na soukromé stanici v Roztokách byla teplota ve 14.09 hod. ještě o desetinku vyšší,“ uvedl mluvčí ČHMÚ Petr Dvořák.

 • Ke koupališti objížďka

  RAKOVNÍK (ps). Ulice Františka Diepolta, kde město v současné době buduje chodníky a nová parkovací místa, se dočká i nového asfaltu.

 • Obyvatele budili v noci sirénou

  KRTY/HOŘESEDLY. Ač nebyla první středa v měsíci a ani pravé poledne, rozezvučela se v Krtech siréna. Při středeční noční bouřce provázené prudkým lijákem se v Krtech rozvodnil potok a zaplavil náves. Protože voda stále stoupala, zburcovali zastupitelé obyvatelstvo poplachem. Většina obyvatel byla v noci na nohou a pomáhala s odstraňováním škod. V nedalekých Hořesedlích způsobily problémy popadané stromy. Dva vzrostlé stromy, které se vyvrátily z kořenů, zničily na fotbalovém hřišti nové branky a altánek rybářů, do něhož pravidelně chodí randit místní mládež. Naště­stí byl v době bouřky prázdný.

 • Tyršák zachránili motorkáři

  RAKOVNÍK. Odmyslíme-li si minulý týden, kdy padaly teplotní rekordy, bylo letošní léto pro provoz venkovních koupališť katastrofální. „Lidé, kteří jsou tu ubytovaní, se v teplejších dnech koupali. Od těch se ale vstup nevybírá. A lidé z ulice nepřijdou, pokud není 35 °C. Když už uznají, že je teplo, tak se vykoupou spíš v bazénu u domu a nepůjdou na Tyršák jen kvůli tomu, že je pár hodin hezky. Sezona je příšerná. Když nebudu brát minulý týden, tak jsme za celé prázdniny seděli na pokladně jen čtyřikrát, častěji to nemělo cenu, protože lidé nechodili,“ popisuje provozovatelka Tyršova koupaliště Jana Bechyňová.

 • Za poklady do muzejní knihovny

  RAKOVNÍK. I když Muzeum T.G.M. pořádá každoročně šedesát výstav, expozice, jaká je v těchto dnech k vidění v Petrovcově výstavní síni, je prezentována vůbec poprvé. Dík za ni patří především knihovnici Kateřině Uhrové, která stojí za nápadem i realizací výstavy s názvem Poklady muzejní knihovny.

 • Krušovice v Londýně

  KRUŠOVICE (ps). Velký úspěch zaznamenala krušovická piva na mezinárodní odborné soutěži International Beer Challenge v Londýně. Černou desítku ocenila odborná porota zlatou medailí, Krušovice Imperial pak ve své kategorii získaly stříbro. Soutěž každoročně organizuje vydavatel prestižního odborného časopisu Drinks International.

  „Vítězství je pro naši značku velmi cenné. Soutěž patří k nejprestižnějším svého druhu na světě a letošní ročník odborníci hodnotí jako jeden z nejsilnějších s více než 60 soutěžními pivy z třicítky zemí celého světa,“ říká Ludmila Pavlíčková, exportní manažerka značky Krušovice .

  Nová Dlažba rozebrána

  RAKOVNÍK (lep). Mnohé Rakovničany překvapil v minulém týdnu fakt, že po dlouhé rekonstrukci došlo ve Vysoké ulici k opětovnému rozebrání nově položené dlažby.

  Ze slov mluvčího rakovnické radnice Jana Poláka vyplývá, že se nejednalo o nic nekalého. „Podle nastaveného harmonogramu prací docházelo v minulém týdnu ve Vysoké ulici k přípravě míst pro osazení mobiliáře v podobě laviček a košů. V rámci této přípravy došlo i k vyjmutí několika dlažebních kostek. Po následném vylití betonu pro uchycení mobiliáře byla dlažba vrácena zpět. Tento technologický postup je zcela běžný.“

  K částečnému rozebrání dlažby došlo i kvůli napojení vodovodních přípojek do části ulic Martinovského, Kamenné a Masné.

  Ledecký zrušen

  RAKOVNÍK (ps). Posvícenský koncert Janka Ledeckého v Kulturním centru v Rakovníku, který avizujeme na straně 5 a 10, byl po uzávěrce těchto stran pro malý zájem zrušen.

 • Lence Poulové je mezi klokany dobře

  Austrálie nejsou jen prosluněné pláže, ale i tvrdá práce Str. 4

  Muzeum motorek je splněným snem

  Ivo Šarlingr zpřístupnil v Pavlíkově svoji celoživotní sbírku Str. 9

  Soutěž s Královským pivovarem Krušovice

  Napište nám historku z chmelové brigády, vyhrajte sud piva

  Str. 4

 • autosalon_vchod.jpg
Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.