ročník 21 číslo 16 21.04. 2011

Foto KRUŠOVICE (ps). Na celý pátek obsadili areál Královského pivovaru Krušovice filmaři. Pod vedením režiséra Petra Čtvrtníčka (v čepici) natáčeli nové reklamní spoty na podporu prodeje pořádné desítky a dvanáctky. V rolích pistolníků, kteří namísto kvérů nosí proklatě nízko „lahváče“, se objevili namísto herců zaměstnanci a manažeři pivovaru. Více příště.

 • Šípek znovu před soudem

  PRAHA. Bývalý starosta Karlovy Vsi Luboš Šípek si sice již odpykává devítiletý trest za podvody a zpronevěru, které spáchal ve funkci starosty, zároveň ale čelí další žalobě. Krajský soud v Praze řeší kauzu, podle níž Šípek zadával obecní stavební zakázky vlastní firmě, která je ve skutečnosti nikdy nerealizovala. Kvůli podvodu a zneužití pravomoci veřejného činitele se škodou velkého rozsahu teď hrozí exstarostovi až deset let vězení.

 • Rušná debata o náměstí

  RAKOVNÍK. Pokud chtěli organizátoři čtvrteční občanské kavárny poskládat program tak, aby od začátku do konce gradoval, splnili úkol na výbornou. Motto „mluvme spolu a slyšme se“ se bohužel nepodařilo udržet až do konce sezení. Jednání si nenechal ujít ani starosta města, ale do jeho průběhu takřka nezasahoval.

 • Čistota ulic jako na západě

  NOVÉ STRAŠECÍ. Od 8. března mají Technické služby Nové Strašecí, s. r. o. nové jednatele Jana Bureše a Miroslava Čermáka. Druhý jmenovaný je současně provozním vedoucím společnosti.

 • Zemřel při požáru

  ČISTECKO (peg). V domku na Čistecku zemřel při požáru 87letý muž. Neště­stí se stalo v sobotu kolem půl třetí odpoledne. „Požár vznikl při manipulaci s propan butanovým vařičem. Naši jednotku přivolala na místo záchranka. Po příjezdu hasičů už ale bylo po ohni. Byl uhašen svépomocí, proto vznikla škoda jen za 2 000 korun, majetek za 100 tisíc se podařilo uchránit,“ přibližuje mluvčí hasičů Lenka Kostková.

 • Odtažená auta nevrátí

  RAKOVNÍK (ps). V ulicích města Rakovníka probíhá již několik týdnů jarní úklid. Současně s čisticími mechanismy ÚMK se objevily i přenosné dopravní značky zákaz zastavení v kombinaci s informacemi o datech úklidu v jednotlivých lokalitách. Nerespektování značení bude město řešit odtažením vozidla. Zajímali jsme se proto, zda se město hodlá řídit nedávným verdiktem Nejvyššího soudu. Ten totiž rozhodl, že majitel silnice, který nařídil kvůli úklidu odtažení vozidla, musí vůz vrátit zase na původní místo.

 • Svaz chce hřiště zavřít

  RAKOVNÍK. Městské zastupitelstvo, které se sejde v pondělí 18. dubna, má rozhodnout, jestli je nutná radou doporučovaná rekonstrukce hokejbalového hřiště na Zátiší. K dispozici bude mít dvě protichůdná vyjádření. Zatímco ligová komise Českomoravského svazu hokejbalu stav hřiště kritizuje a tvrdí, že nesplňuje kritéria pro udělení licence, znalec v oboru dopravní stavby rekonstrukci za nutnou nepovažuje. Hřiště na Zátiší porovnal mimo jiné i s povrchem v Novém Strašecí, kde je povrch v horším stavu, přestože tamní oddíl hraje vyšší soutěž než Rakovník.

 • Zastřelil se v bytě

  LUBNÁ (peg). V jednom z bytů v pronajímaném domě v Lubné ukončil ve středu večer svůj život muž středního věku. Použil při tom střelnou zbraň.

 • Na památky déle a za víc

  PRAHA/RAKOVNICKO. Vstupné na některých středočeských hradech a zámcích bude v letošní sezoně vyšší o 5 až 10 procent. Týká se to i hradu Křivoklátu a dalších objektů v blízkém okolí našeho okresu.

 • Boj o Bachmannovu vilu

  JESENICE. Vila, kterou nechala postavit na počátku 20. století rodina Bachmannových a kde již léta funguje mateřská škola, hraje klíčovou roli v tématu, který vzbouřil obyvatele Jesenice. Město má záměr přemístit mateřinku z vily do jednoho z pavilonů základní školy. Hlavním důvodem je úspora nákladů. Kapacita školky by se tímto krokem nesnížila, změna prostředí by ale byla výrazná. Komu by se také chtělo stěhovat se z krásné prvorepublikové vily obklopené desetiarovou zahradou do betonové krabice u panelového sídliště. Jakmile informace o záměru prosákly mezi obyvatele, sepsali rodiče dětí petici, pod niž se během krátké doby podepsalo kolem 450 lidí. Téma školka se při středečním jednání zastupitelstva probíralo téměř dvě hodiny.

 • Po roce se vrátil literární festival

  RAKOVNÍK. Malování od skupiny Divokej Bill zahájilo již sedmý ročník Literárního festivalu Zikmunda Wintra, který proběhl během dvou dubnových týdnů na rakovnickém gymnáziu. Po roční odmlce se studenti a jejich profesoři blíže seznámili s prozaikem a filmovým scénáristou Michalem Vieweghem, básníkem, cestovatelem a písničkářem Janem Burianem a básníkem, prozaikem a filmovým scénáristou Jiřím Stránským.

 • Sportovec okresu 2010

  14. ročník ankety vyhrál sálový fotbalista Petr Šnídl

  Str. 4

  Jsem povrchní, dávám přednost současnému úspěchu

  Rozhovor s Michalem Vieweghem

  Str. 9

  Kdo straší na radnici?

  Městské vyhlášky prý upravují strašidla

  Str. 9

 • Uzavírka nábřeží

  RAKOVNÍK (ps). Až do 30. dubna bude uzavřena část Nábřeží T. G. M. Společnost Froněk, dopravní stavby, tu od 15. dubna instaluje nové kanalizační vpusti.

  Další obvinění

  RAKOVNÍK (ps). Policisté okresního ředitelství Příbram sdělili koncem března obvinění dalšímu pracovníkovi odboru dopravy Městského úřadu Rakovník. Úředník se měl podle policistů dopustit trestných činů zneužití pravomoci veřejného činitele a maření úkonů veřejného činitele z nedbalosti. Za uvedené skutky mu hrozí trest odnětí svobody až do tří let.

  Den Země

  RAKOVNÍK (ps). Oslavy Dne země začnou v úterý 19. dubna úklidem Rakovnického a Černého potoka. Sraz dobrovolníků je v 8.30 u jezu pod stadionem SK Rakovník. Hlavní část programu se uskuteční o den později. Připraveny jsou soutěže pro žáky a studenty škol, výsadba stromů a vyhlášení památných lip Pod Nemocnicí. Program vyvrcholí 26. dubna, kdy se chystá otevření farní zahrady pro veřejnost.

  Zájem o 1. ZŠ

  RAKOVNÍK (ps). V pořadí čtvrtý konkurs na místo ředitele 1. ZŠ Rakovník je nyní ve fázi vyhodnocování přihlášek. Zatímco poslední dvě kola trpěla nedostatečným počtem uchazečů, tentokrát se hlásí celkem šest lidí.

  Hledá se vedoucí

  RAKOVNÍK (ps). Město vypsalo výběrové řízení na místo vedoucího oddělení investic a územního rozvoje odboru výstavby. „Hledáme nástupce pana Kotála a je nám jasné, že to nebude snadné. Požadujeme vysokoškolské vzdělání, ale podle tabulek můžeme nabídnout plat jen kolem 25 tisíc hrubého, “ vysvětluje starosta Nejdl.

 • Glosář

  Termín: jednou

  Před časem se na radniční tiskovce objevila kolegyně, která se vrátila do práce po mateřské dovolené. Když došlo na otázky a zazněly tradiční rakovnické evergreeny, jako hřiště pro skateboard, odbor dopravy a parkovací systém na náměstí, novinářka se dala do smíchu: „Je to možné? Tady se vůbec nic nezměnilo!“ Bohužel, člověku, který ve městě žije, to až tak k popukání připadat nemusí. Ožehavé věci se v Rakovníku neřeší. Chybějí totiž závazné termíny a sankce za nesplnění. A tak jsou neustále odsouvány v záplavě dalších a v tu chvíli řešitelnějších úkolů. Proto se hřiště na skateboard hledá už nejmíň pět let, na odboru dopravy se ctí presumpce neviny, i když dva vrcholní úředníci už mají sdělené obvinění, a závory stále vydělávají a straší v Zákostelí, přestože byly před osmi lety povoleny jako stavba dočasná a mýto je podle zákona na veřejném prostranství nepřípustné. Ale nevadí. Teď je Den Země.

  Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.