ročník 21 číslo 8 24.02. 2011

Foto RAKOVNICKO. Do velké dopravně bezpečnostní akce, která se v pátek konala na nejproblematičtějších silnicích po celém Rakovnicku, se zapojilo 41 policistů a celníků (na snímku dopravní policisté na stanovišti u Šamotky). Během osmi hodin hlídky zkontrolovaly 358 vozidel a zjistily 52 přestupky. Akce se zúčastnil i speciální Passat dálniční policie, který za jízdy kontroloval rychlost a nesprávné předjíždění. Díky němu hlídky zadržely i řidiče jedoucího na dálnici rychlostí 200 km/h. Více příště.

 • Láska zastupuje Fröhlicha

  RAKOVNÍK. Jako ve zlém snu si prý připadala úřednice městského úřadu Jana Titzlová. Když se dozvěděla, že rada města ustavila komisi pro transparentnost a do čela zvolila Václava Lásku, měla upřímnou radost. Lásku totiž znala jako předsedu představenstva Transparency International. Právě tato organizace se ve sporu s městským úřadem postavila na její stranu a dokonce podala na vedoucího odboru dopravy trestní oznámení. Když se nyní na Lásku obrátila jako na předsedu nové městské komise s novými poznatky, upozornil ji, že jí nemůže pomoci. Jako advokát totiž zastupuje v trestní věci právě jejího nadřízeného, vedoucího odboru dopravy Františka Fröhlicha. Jako střet zájmů to ale nevnímá.

 • Milionová škoda na seníku

  ROUSÍNOV. Majetek za více než milion korun zničil v úterý 15. února požár. Plameny večer pohltily seník na okraji Rousínova. Požár byl hasičům nahlášen v 18.10 hodin a postupně se k němu sjelo deset hasičských jednotek.

 • Sesuv chaty zatím neohrozí

  NOVÉ STRAŠECÍ. Zúžení vozovky do jednoho jízdního pruhu si vyžádal sesuv půdy na silnici mezi Novým Strašecím a Rudou. Podle starosty města by do konce února měli mít silničáři výsledky zkoumání statika a geologa. „Silnice i přilehlý svah jsou krajské, přesto jsem se tam byl podívat a myslím, že chatám na Mackově hoře zatím nic nehrozí,“ míní starosta.

 • Ředitel 1. ZŠ na apríla

  RAKOVNÍK. Město už chce konečně vyřešit nestandardní situaci na 1. ZŠ, která nemá řádně zvoleného ředitele. Po odchodu ředitelky Věroslavy Borské loni v únoru vypsala rada výběrové řízení, které vyhrál Jan Jirátko. Ten ale místo ředitele nepřijal. Do druhého konkursu se přihlásila jen Milena Mouchová, radní ji ale ve funkci nepotvrdili. Když to vypadalo, že se do třetího konkursu přihlásí opět jen ona, byl konkurs zrušen a paní Mouchová pověřená řízením školy.

 • Pavlíček není promlčen

  BRNO/RAKOVNÍK. Nejvyšší soud v Brně rozhodl, že případ bývalého tajemníka Místního národního výboru ve Třtici a pozdějšího vedoucího tajemníka OV KSČ v Rakovníku Rudolfa Pavlíčka, který se v 50. letech údajně podílel na vyhnání sedláků z obce, není promlčen. Spis byl vrácen Státnímu zastupitelství v Rakovníku k došetření.

 • Rozvádí se 14 manželství měsíčně

  RAKOVNÍK (ps). Celkem 179 manželských párů se v roce 2010 obrátilo na Okresní soud v Rakovníku se žádostí o rozvod. Z toho soud vyřídil celkem 143 případů, z nichž bylo 121 manželství rozvedeno. Tiskový mluvčí okresního soudu Petr Bláha poskytl Raportu i řadu dalších podrobností.

 • Prioritou voda a kanalizace

  NOVÉ STRAŠECÍ. Letošní leden a únor jsou pro Nové Strašecí důležité pro podání dotačních žádostí na vodu a kanalizaci. Proto se touto problematikou zabývá velmi intenzivně rada města.

 • Důvěřivé seniorky naletěly podvodníkovi

  RAKOVNICKO (peg). Trojice podvodníků okradla minulý čtvrtek dvě seniorky. Opět jí stačilo použít obvyklý trik. První obětí zlodějské bandy se stala 90letá žena z Nového Strašecí. Jeden muž a dvě ženy snědé pleti ji kolem půl třetí odpoledne požádali, zda by se u ní mohli napít vody. Žena je do svého domu v ulici Čsl. armády pustila, za což se jí odvděčili tím, že jí vzali nejen tisícikorunu položenou na stole, ale také hotovost 60 tisíc korun, kterou měla uloženou v zamčeném sekretáři. Do sekretáře se vloupali pomocí nože.

 • Přibývá rozvodů dlouholetých manželství

  RAKOVNÍK. Mezi páry, které řeší krizi svého manželství rozvodem, je stále více těch, kteří spolu žili několik desítek let. Na krizi dlouhodobých manželství poukázal i Národní týden manželství.

 • Voda bez uranu? Zřejmě už letos

  MUTĚJOVICE/KOUNOV. Obyvatelé Mutějovic a Kounova by se letos mohli dočkat vody bez uranu. Vodovodní přivaděč Rakovník-sever už se nachází doslova za humny. Společnosti Ravos se v minulém roce podařilo protáhnout vodovodní řad z Nesuchyně až k železniční trati, letos se pustí do zbylého úseku, jehož cílem je připojení na věžový vodojem v Mutějovicích.

 • S Mičkou opět za Volyňáky

  RAKOVNÍK. „Dva měsíce u Volyňských Čechů byly po vytištění rychle rozebrány a já dostal ze Žitomiru několik dopisů s výčitkou, že je škoda, že jsem opomněl zmínit i jejich rodinu, která si na Ukrajině jen proto, že byli Češi, prožila své,“ uvádí Ivo Mička v poznámkách k rozšířenému vydání knihy S Volyňskými Čechy v Žitomiru a v Rakovníku. Ta je od druhého únorového týdne k dostání ve všech pokladnách Rabasovy galerie a v knihkupectví M&K.

 • Sportovec okresu za rok 2010

  Raport zveřejňuje nominace jednotlivců i kolektivů

  Str. 4

  Bakalář chystá velké exportní dodávky

  Využijí každý metr areálu, prodejna na Vrchlického náměstí

  Str. 9

  Politika je snazší než pouštět s dětmi draka

  Rozhovor s Martinou Kotykovou

  Str. 9

 • S Láskou měl úřad naději

  Nová krev v zastupitelstvu a městské radě jako jeden z bodů koaliční smlouvy prosadila vznik komise pro transparentnost. Do čela zvolila Václava Lásku, jednoho z nejprůhlednějších Čechů. V celostátních médiích se totiž celá léta coby šéf správní rady Transparency International vyjadřoval ke kdejaké lumpárně a průšviháře nikdy nešetřil. Takže pokud byla v minulosti na radnici nějaká mlha, s Láskou se teď mohlo všechno zprůhlednit, abychom konečně viděli, kdo je kdo. Ale chyba lávky! Václav Láska v Transparency skončil a jako advokát převzal zastupování vedoucího odboru dopravy. Právě na něj sice Transparency International za Láskova vedení podala trestní oznámení, ale to už je dávno. A kdyby si komise pro transparentnost nedej bože chtěla posvítit na odbor dopravy, předseda se vyloučí z jednání. Zbude mu tak více času na další zapeklité kauzy. Třeba na kontrolu hospodaření s kancelářskými sponkami!

  Pavel Sklenička

 • Dar od Rakony

  RAKOVNÍK (ps). Společnost Procter & Gamble – Rakona poskytne finanční dar 10 tisíc Kč Pečovatelské službě Rakovník. Prostředky budou použity na pořádání přednášek a výletů pro klienty.

  Chřipka ustupuje

  RAKOVNÍK (bed). Minulý týden zaznamenali hygienici pokles akutních respiračních onemocnění včetně chřipky. V okrese Rakovník došlo ke snížení nemocnosti o 38,3 %. Ke konci týdne bylo registrováno 1652 nemocných v přepočtu na 100 tisíc obyvatel To znamená, že se Rakovnicko zbavilo epidemického stavu z předchozího týdne. Největší pokles nemocnosti nastal u věkové kategorie 6 až 14 let – o 56 %. V současné době tak marodí 2546 dětí této skupiny.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.