ročník 20 číslo 52 30.12. 2010

Foto ROZTOKY (bed). Plamínek naděje se rozhořel v předvečer Štědrého dne na břehu Berounky v Roztokách. O tradičním happeningu Plovoucí naděje se více dočtete v příštím čísle.

 • Místo studentů důchodci

  RAKOVNÍK/PRAHA. Rada Středočeského kraje schválila na svém zasedání 6. prosince vyjmutí budovy internátu SZeŠ v Rakovníku čp. 1787 na Pražské ulici z hospodaření SZeŠ a její předání příspěvkové organizaci Domov Na Zátiší Rakovník. To vše k 1. lednu 2010.

 • Sporné bruslení Na Kocourku

  NOVÉ STRAŠECÍ. Nejen na jednání zastupitelstva města, které se konalo ve středu 22. prosince, ale i na stránkách Nové Strašecí info se rozproudila ostrá debata kolem bruslení na hokejbalovém hřišti Na Kocourku.

 • Soudce pokáral Jirouše

  RAKOVNÍK. Celý rok jsme sledovali případ Matouše Spilky z Broumova, který před Okresním soudem v Rakovníku čelil žalobě pro trestný čin předlužení. Svým jednáním připravil několik firem o více jak třináct milionů korun. Ještě před koncem roku se dočkal rozsudku. Přestože značnou část škody, kterou způsobil prodejcům osobních automobilů, uhradil, odešel ze soudní síně s trestem odnětí svobody na 18 měsíců s tím, že trest mu byl podmínečně odložen na dobu třech let. Obžalovaný i státní zástupce se vzdali práva odvolání.

 • Nejlepší hospodář v kraji

  RAKOVNÍK (slv). Připadá vám Rakovník jako město, kde jde všechno od deseti k pěti? Pokud byste se v rámci Středočeského kraje chtěli přestěhovat, příliš si nepolepšíte. Naopak. Podle časopisu Ekonom je na tom Rakovník docela dobře.

 • Ocenění sportovců

  RAKOVNÍK (ps). Sportovní komise doporučila radě města ocenit v závěru roku čtyři sportovní oddíly za výsledky dosažené v roce 2010.

 • Ukradli Octavie za tři miliony

  RAKOVNICKO. Rakovnickým kriminalistům se podařilo rozbít gang zlodějů, který byl postrachem majitelů Octavií. Dva podezřelé muže zadržela zásahovka a středočeští kriminalisté. Stíháni jsou ve vazbě.

 • Útočili holemi

  JESENICE. Za tři sváteční dny měla policie jediný výjezd k případu. V Jesenici se ve Školní ulici strhla rvačka, při níž jedna skupina lidí napadla druhou baseballovými holemi.

 • Nové veřejné záchody

  RAKOVNÍK (ps). Možná už od 3. ledna začnou fungovat nové veřejné záchody v objektu bývalé školní jídelny na rohu Husova náměstí.

 • Zahřál svařák i dobrá nálada

  RAKOVNÍK. Jak název tradiční akce, kterou pořádá rakovnická knihovna už několik let v předvánočním čase, napovídá, jde u jarmarku Pohoda v Brance především o pohodu. A tu umí knihovna vykouzlit výtečně. Proto si trh v Brance oblíbili nejen návštěvníci, ale i prodejci.

 • Čerpadlo zvítězilo nad peletami

  VELKÁ BUKOVÁ. Kvůli úsporám nákladů chtějí ve Velké Bukové přejít na jiný systém vytápění budovy obecního úřadu. Z různých variant, které se nabízely, se zastupitelé rozhodli pro tepelné čerpadlo.

 • Swing přilákal především muzikanty

  RAKOVNÍK. Ten, kdo by se v pondělí 20. prosince postavil před vchod do KC, potkal by se tu s plejádou rakovnických muzikantů. Převážně oni si totiž nenechali ujít příležitost a zavítali do zdejšího sálu na ojedinělou hudební událost. Do Rakovníka přijel velký swingový orchestr.

 • Náměstek hejtmana Marcel Chládek představil na konci roku velmi kontroverzní projekt. Převedení internátu zemědělské školy pod hlavičku domova důchodců. Ubývající mladé nájemníky mají vystřídat zájemci o umístění do domova pro seniory, jejichž počet se naopak stále zvětšuje. Akce Kulový blesk se ale dotkne nejen školy, ale i dalších obyvatel služebních bytů  a zavedené zubní ordinace. Už tato etapa zřejmě narazí na odpor zainteresovaných stran. V řadách sympatizantů ODS se mluví o oranžovém teroru, neboť stěhování pocítí hned dva rakovničtí zastupitelé ODS, respektive jejich rodinní příslušníci. Ovšem daleko větší rozpaky budí záměr umístit na Pražskou ulici rychlou záchrannou službu. Ta zatím sídlí v nemocnici, s níž je spojena pupeční šňůrou zajišťující životně důležité funkce. Toto přirovnání samozřejmě nabízí další příměr o porodu, kdy se každý plod nakonec stejně osamostatní a žije dál vlastním životem. V tomto případě to ale vypadá na velmi komplikovaný zákrok a mám tudíž o novorozence docela strach. Problém je v tom, že když zkolabuje rychlá záchranná služba, kdo jí asi tak přijede na pomoc...

  Pavel Sklenička

 • Konec nejistoty: Navěky věků Zvolen!

   

  Silvestrovký komiks

  Str. 6

  Duch svatý je v každém, ale občas vylézá ven

  S žáky a studenty o tom, jak se Ježíšek narodil a jak vypadá

  Str. 5

  Uzávěrka inzerce do čísla 1

  Upozorňujeme inzerenty, že z provozních důvodů

  bude inzerce do čísla 1/2011

  již ve středu 29. prosince ve 12 hodin.

  Děkujeme za pochopení. Redakce

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.