ročník 18 číslo 46 11.11. 2008

Foto Foto Lenka PelcováRAKOVNÍK. Od středy do neděle 9. listopadu probíhala v Tylově divadle v Rakovníku již XXVII. Národní přehlídka amatérského činoherního divadla pro děti Popelka 2008. Celkem devět inscenací se ucházelo o přízeň dětské i odborné poroty. Podle slov Milana Schejbala, předsedy poroty, letošní Popelka předčila svou kvalitou očekávání a přinesla to nejlepší, co se za poslední roky na této přehlídce urodilo. Odborná porota do programu Jiráskova Hronova 2009 doporučila tři inscenace: Kuře čtvrtka, DS Trdla Vyškov, O tlusté Matyldě domácího spolku Tyl a Zelené prasátko Divadla De Facto Mimo Jihlava a nominovala pohádku Měla babka čtyři jabka DS Vojan Libice nad Cidlinou. Na snímku domácí soubor. Více příště.

 • Město pro byznys? Nesmysl

  RAKOVNÍK. V době, kdy desítky rakovnických živnostníků očekávají s obavami otevření nové nákupní zóny nad Lišanskou ulicí, se uskutečnil v kraji průzkum podmínek pro podnikání. V konkurenci 26 středočeských měst obsadil Rakovník celkové 9. místo. Živnostníkům připadá takový výsledek absurdní.

 • Nemocnice se odlivu pacientů neobává

  RAKOVNÍK. Ve svých předvolebních vystoupeních se David Rath, lídr ČSSD pro krajské volby, který kandiduje na post hejtmana Středočeského kraje, několikrát dotkl otázky zrušení poplatků v krajských nemocnicích a dopadu tohoto kroku na již zprivatizované nemocnice. Zeptali jsme se Jaromíra Bureše, jednatele společnosti Privamed Healthia, která vlastní od konce června 2007 rakovnickou nemocnici, jak vidí situaci on.

 • Senior pod vlak

  LUŽNÁ (peg). Šestasedmdesátiletého seniora v pátek odpoledne srazil vlak. Neště­stí se stalo okolo 14.10 hodin na železniční trati z Lužné do Prahy, konkrétně mezi stanicemi Lužná a Řevničov poblíž Čejkovky. „Ke střetu došlo za zatáčkou. Dvaačtyřicetiletý strojvedoucí z Rakovníka vypověděl, že ve chvíli, kdy vyjel s vlakem ze zatáčky, si všiml člověka, který se snaží zvednout z kolejiště,“ přibližuje René Černý. Začal s vlakem okamžitě brzdit, střetu už ale nebylo možné zabránit. Vlak seniora srazil.

 • Vydíral i s nožem

  RAKOVNÍK (peg). Rakovnickým kriminalistům se podařilo vypátrat a obvinit vyděrače, který vydíral sedmadvacetiletého Rakovničana. Sedmatřicetiletý muž z Chomutova skončil ve vazební věznici v Praze-Ruzyni. „Muž se dopustil trestných činů vydírání a poškozování cizí věci, a to v době mezi 22. zářím a 25. říjnem. Jednalo se celkem o tři případy. V prvním požadoval po poškozeném částku 2000 korun, ale následně ji zvýšil na 4000 korun, přičemž při vydírání použil otevírací nůž. Přiložil ho poškozenému ke krku s tím, že mu podřízne hrdlo,“ přibližuje René Černý, tiskový mluvčí rakovnické policie.

 • Tesco neví, kdy otevře

  RAKOVNÍK. Situace na stavbě marketu Tesco se mění každým dnem. Podle tiskové mluvčí společnosti Tesco Stores ČR Evy Karasové firma v tuto chvíli sama neví, kdy vlastně otevře.

 • Propíchané pneumatiky

  RAKOVNÍK. Jednadvacet řidičů bylo v neděli 2. října nuceno řešit velmi nepříjemnou situaci. U jednadvaceti automobilů, které stály zaparkovány v ulicích Malinovského, Ottova, Kuštova, Prokopova a Jiráskova, v noci ze soboty na neděli propíchal neznámý vandal pneumatiky.

 • Stromy jako podloubí

  NOVÉ STRAŠECÍ. Jak jsme již informovali, na jaře příštího roku bude vypsán dotační titul pro obnovu historických center a revitalizace středních měst. Příležitosti chce využít i město Nové Strašecí. O tom, jak vypadá návrh na rekonstrukci náměstí, informoval zastupitele i veřejnost autor Jan Michalička.

 • Nenastoupil do vězení

  MŠECKÉ ŽEHROVICE (peg). Policie vyhlásila celostátní pátrání po třiatřicetiletém Tomáši Šebkovi ze Mšeckých Žehrovic.

 • I zedníka musíte přinést na zlatém tácu

 • Říká „věčný princ“ Jan Čenský v rozhovoru pro Raport

 • Str. 4

 • Práce letušky je někdy pěkná makačka

 • Klára Ecková absolvovala půlroční přijímací martyrium k ČSA

 • Str. 9

 • ČOV žádá milióny

 • RAKOVNÍK (ps). Město Rakovník čekají v dalších dvou letech obrovské výdaje spojené s čistírnou odpadních vod. „Podle směrnic EU musíme provést 4. etapu rekonstrukce, která se týká kalového hospodářství. Když to zjednoduším, současné kaly z naší ČOV obsahují příliš velké procento vody a musí se vysoušet, což je v rozporu s platnou legislativou. Akce má celkový rozpočet (podle odhadu z roku 2005) 72 miliónu Kč, takže je jasné, že se neobejdeme bez dotace z ministerstva životního prostředí,“ vysvětluje starosta Zdeněk Nejdl. Město plánuje, že 4. etapu pokryje ze 45 % státní dotace, 35 % má činit půjčka z fondu životního prostředí a 20 % půjde z vlastních prostředků města. „Pokusíme se jednat také o případné spoluúčasti s Vodohospodářským sdružením obcí Rakovnicka,“ dodal starosta.

 • Zeleň do Vaněčkovy

 • RAKOVNÍK (ps). Vaněčkova ulice, jedna z nejnovějších lokalit na Zátiší, bude osázena zelení v celkové ceně 416 tisíc Kč. Zakázku získala ve výběrovém řízení firma Arborea. Projekt řeší úpravy ploch podél zástavby, kde v současné době není žádná kulturní zeleň. Současně dojde k propojení sídlištní zeleně v ulicích O. Beníškové a Jirkovského. Podél ulice M. Špačkové na západní straně bude pokračovat jednořadá alej z javoru mléče. Na severní hranici bude založena alej z kulovitého kultivaru trnovníku akátu. Středovou pojezdnou spojovací komunikaci doplní okrasný druh třešně jako pokračování aleje ze severně situované sídlištní plochy. Terénní úpravy, doplnění ornice a veškeré výsadby se uskuteční do 10. 12. 2008, založení trávníků do 30. 4. 2009.

 • Umělka na Sokolce

 • RAKOVNÍK (ps). Firma Tubeko Sport Rynholec opatřila hřiště u sokolovny novým umělým povrchem v ceně 3,3 miliónu Kč. „Povrch, který byl před 6 až 7 lety dovezen zdarma jako použitý z Holandska, byl vyměněn za nový. Navíc došlo i k úpravě drenážní soustavy pod povrchem hřiště tak, že odvodňovací trubky bude možno proplachovat od nánosů písku,“ doplnil tiskový mluvčí radnice Jan Polák.

 • „Kolmo“ na Olešnou

 • RAKOVNÍK (ps). Středočeský kraj přispěje městu na projektovou dokumentaci pro vybudování cyklostezky Rakovník – Olešná. „Získali jsme účelovou dotaci 93 tisíc Kč, což 56 % celkové ceny projektu. Trasa má vést od vodojemu podél kynologického areálu po lesní cestě až do Olešné,“ vysvětluje starosta Zdeněk Nejdl. Výhledově by se měla napojit na stezku Rakovník – Kněževes, kterou projektově připravuje Svazek měst a obcí Rakovnicka.

 • Modroočko nebude

 • RAKOVNÍK (lep). Původně avizované představení rakovnického divadelního spolku Tyl Z deníku kocoura Modroočka, které se mělo uskutečnit v sobotu 15. listopadu, se z technických důvodů nekoná.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.