ročník 18 číslo 44 29.10. 2008

Foto Pavel SkleničkaMezi prodejnou „cédéček“ a oční optikou na Husově náměstí leží od neděle podobizna s nápisem Jan Stričko, 22. 10. 1981 – 25. 10. 2008. Kolem čerstvé květiny a desítky hořících svíček. Na zdi mimo jiné nápis: Pomsta bude.

 • Vražda na náměstí

  RAKOVNÍK. Dvěma bodnými ranami skončila v sobotu neshoda, která se rozhořela na diskotéce Pralinka mezi dvěma mladými muži z Rakovnicka. Sedmadvacetiletý muž zranění podlehl po převozu do nemocnice. Nacionalisté, k nimž zavražděný patřil, vidí v činu rasistický podtext. Na pondělní podvečer svolali do Rakovníka smuteční pochod.

 • Hrozil soudci střelbou

  RAKOVNÍK. Zapeklitý případ řeší Okresní soud v Rakovníku ve věci Vlastimila a Václava Pavlíka. Státní zástupce bratry původem z Kožlan obžaloval pro trestné činy útoku na veřejného činitele a výtržnictví. Vytáhli totiž policistu z auta. Obžalovaní se hájí tím, že tak učinili jen proto, aby hlídku vytrhli z nečinnosti. Kauzu řeší soudce Stanislav Kos. Na konci odročeného líčení 22. října se stal terčem útoku také on. Václav Pavlík soudce přímo v jednací síni nejprve slovně napadl, vyhrožoval střelbou, kopl do stolu a hodil směrem k soudci diář a státní vlajku. V současné době je již útočník ve vazbě.

 • Z večerky pěstírna marihuany

  HOŘESEDLY. V bývalém statku na návsi v Hořesedlích se ve velkém pěstovala marihuana. Policisté několik měsíců shromažďovali důkazy. Ve středu 22. října do usedlosti vpadla zásahová služba. V hospodářských objektech policisté objevili profesionální pěstírnu a několik stovek rostlin konopí od sazenic až po usušené.

 • Marcel Chládek senátorem

  RAKOVNÍK. Také druhé kolo senátních voleb přineslo drtivé vítězství sociální demokracie. Jedním z třiadvaceti nových senátorů za ČSSD se stal Marcel Chládek z Rakovníka, který s velkou převahou porazil starostu Loun Jana Kernera (ODS). Rakovnický zastupitel získal 66,56?% hlasů, zatímco lounský starosta jen 33,43 %. Chládek zvítězil jak v Rakovníku, kde ho volilo 65,68?% voličů, tak dokonce i v samotných Lounech. Tam získal podporu 60,83?% hlasů. O víkendu přišlo k volebním urnám 28,7?% lidí z celkového počtu 112 948 obyvatel okresů Rakovník a Louny. Přímo město Rakovník zaznamenalo volební účast 33,92 %, v Lounech to bylo o 3 procenta méně.

 • Město se vzdalo předkupního práva

  RAKOVNÍK. Až napodruhé vyhovělo městské zastupitelstvo žádosti společnosti De Iure a na schůzi mimořádně svolané 23. října se vzdalo předkupního práva k pozemkům na výstavbu marketu Tesco. O změnu v kupní smlouvě požádal kupující, aby mohl objekt převést na budoucího uživatele, kterým bude společnost Tesco Stores.

 • 38 nových bytů

  NOVÉ STRAŠECÍ (lep). Jaké jsou plány Nového Strašecí v bytové výstavbě? Letos ani v příštím roce město nechystá výstavbu bytových domů. Zatím pouze výhledově, pokud by byly zakomponovány do změny územního plánu, který je v současnosti ve třetí etapě. „Pak by byla možná úvaha i o nich,“ říká starosta Pavel Vaic.

 • Konec panelů

  NOVÉ STRAŠECÍ (lep). Po několika letech se konečně začíná uvolňovat situace se zablokováním přístupu na Palouček. „Po třech jednáních s panem Vožechem jsme se dohodli na tom, že zde bude zachována komunikace tak, jak je. Město ji požaduje v šíři šesti metrů s výjimkou některých míst, kde to není možné a kde bude široká pouze čtyři metry,“ říká starosta Pavel Vaic.

 • Proč hlasy končily v koši,
  a ne v urně?

 • Výsledky a zajímavosti z krajských a senátních voleb

 • Str. 4

 • Kateřina Brožová
  není prostoduchá Barbie

 • Interview s herečkou, která se mění v rolích, a ne v životě

 • Str. 9

 • Muzikanti museli vědět,
  kdy se narodil Stalin

 • Otakar Pihrt v rozhovoru pro Raport vzpomíná na své hudební začátky

 • Str. 10

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.