ročník 18 číslo 13 25.03. 2008

Foto Lenka PelcováRAKOVNÍK. Wintrův Rakovník – XXXII. krajská přehlídka amatérských divadelních souborů s výběrem na celostátní přehlídky divadelní Třebíč a Děčín – je již minulostí. Co do pestrosti a kvantity představení nevybočoval letošní ročník z řady. Svého zástupce tu letos měl i domácí DS Tyl, který nastudoval pohádku Jana Šváchy O tlusté Matyldě aneb Slepičí intermezzo a odnesl si doporučení na Národní přehlídku Popelka Rakovník. Jednoznačně nejúspěšnějším představením letošního ročníku se stalo stochovské nastudování Danaudovy hry Ach, ta něha našich dam! Více o Wintrovkách se dočtete v příštím vydání Raportu.

 • Velvyslanec USA v Rakovníku

  RAKOVNÍK. V rámci pravidelných návštěv amerických firem v ČR i českých podniků vyvážejících zboží do USA zavítali do Rakovníka velvyslanec USA Richard W. Graber a obchodní rada velvyslanectví Gregory O’Connor. Hosté se setkali se starostou města Zdeňkem Nejdlem, navštívili střední technickou školu a podnik Procter & Gamble Rakona.

 • Starosta nebyl jediný

  NOVÉ STRAŠECÍ. Miloslav Kinkal (MPR) odstoupil z funkce předsedy kontrolního výboru ve stejný den, jako starosta Roček odešel ze své funkce. „Způsob řízení města nápadně připomíná jízdu z kopce bez brzd. Cestou postupně odletují zastupitelé i starostové...,“ komentuje své rozhodnutí, které učinil k datu 27. února.

 • Chládek kandiduje do senátu

  RAKOVNÍK. Člen rakovnického zastupitelstva Marcel Chládek (ČSSD) oznámil minulý čtvrtek svoji kandidaturu do senátních voleb pro volební obvod Lounsko – Rakovnicko.

 • Nápadník vyhrožuje sebevraždou

  RAKOVNÍK. Minulé pondělí brzy ráno se na střeše domu čp. 88 ve Vysoké ulici objevil obrovský transparent s nápisem „Klárko, miluji Tě vášnivě, bláznivě, věčně, absolutně...“ Tento neobvyklý vzkaz byl určen čtyřiadvacetileté Kláře S., která prodává v protilehlé cukrárně. Transparent na střechu vyvěsil za přispění svých kamarádů a bez souhlasu majitelky nebo nájemce domu čtyřicetiletý Ivan Vavroch z Havířova, který se do Kláry bláznivě zamiloval. Podobný plakát umístil na zábradlí na Bendovce, kudy Klára chodí do práce.

 • Ukrýval destrukční materiál

  RAKOVNICKO (peg). Po třech pachatelích trestných činů zatím bezvýsledně pátrají policisté z celé republiky. Nyní se proto obracejí na veřejnost s žádostí o pomoc.

 • Opozice by chtěla Žáka

  NOVÉ STRAŠECÍ (lep). Jednání v rámci ODS o možném kandidátovi na post novostrašeckého starosty, jak potvrdil předseda místní organizace ODS Vilém Žák, skutečně tento týden proběhla. „Ti, kteří připadají v úvahu, však potřebují delší čas k vyřešení svých osobních záležitostí, takže se zatím nikdo jednoznačně nevyjádřil,“ uvedl na otázku, zda jsou již známa jména možných kandidátů.

 • Slavnostní vyhlášení ankety týdeníku Raport

 • Sportovec okresu Rakovník za rok 2007 se uskuteční ve čtvrtek 27. března od 19 hodin na sále Kulturního centra Rakovník. Blíže na str. 12

 • Stáří nepatří k levným obdobím života

 • Po spuštění „Julínkovy reformy“ nezbývá některým seniorům ani na sodovku

 • Čtěte na str. 4

 • Jako cela slouží klec i koupelna

 • Porovnání podmínek strážníků v Rakovníku a Novém Strašecí

 • přinášíme na str. 9

 • Dotace pečovatelům

 • RAKOVNÍK (ps). Pečovatelská služba Rakovník uspěla se svojí žádostí o dotaci z ministerstva práce a sociálních věcí. Z programu podpory poskytování služeb osobám, které se nacházejí v nepříznivé sociální situaci, získala dotaci ve výši 2 milióny 300 tisíc Kč. Město Rakovník tak může snížit již schválený neinvestiční příspěvek na provoz pečovatelské služby ve výši 6.153.000?Kč. O využití vzniklé finanční rezervy rozhodne zastupitelstvo.

 • Hřiště napodruhé

 • RAKOVNÍK (ps). Do 31. března se mohou na městě ucházet o zakázku firmy, jejichž specializací je výstavba víceúčelových hřišť. „Jedná se o hřiště na Zátiší, které jsme již jednou zadávali, ale kvůli nesrovnalostem mezi odhadem ceny projektantem a cenou z výběrového řízení jsme zakázku zrušili a vypisujeme ji znovu,“ vysvětluje starosta Zdeněk Nejdl. Hřiště, které vznikne v blízkosti hokejbalového areálu, by mělo mít podobné vybavení jako hrací zóna na sídlišti Pod nemocnicí. Součástí bude sportovní hřiště s umělým povrchem pro míčové hry a hrací prvky pro děti.

 • Anketa řekla ne

 • RAKOVNÍK (ps). Anketa k řešení dopravní situace v ulicích Družstevní, Pod Václavem a části ulice Zdeňka Štěpánka, která proběhla v uvedených lokalitách během února, přiměla vedení města k rozhodnutí ponechat v místě stávající stav a nebudovat obytnou zónu dle projektu firmy K- Projekt. K anketě se vyjádřili občané tak, že odevzdali celkem 73 anketních lístků, z toho 41 s nesouhlasným stanoviskem. Pro vybudování zóny by bylo 32 obyvatel. V elektronické anketě pak hlasovalo proti zóně 71 hlasů.

 • Zemřel cestou na vlak

 • RYŠÍN (peg). Muže bez známky života nalezli v úterý kolem 8.40 hodin na cestě u hřiště směrem k vlakové zastávce obyvatelé Ryšína. Pomoci už mu však nemohla ani přivolaná rychlá záchranná služba. Lékař při ohledání těla neobjevil žádné známky cizího zavinění, jako předběžnou příčinu smrti určil srdeční selhání. Policisté nařídili zdravotní pitvu zemřelého. „Jednalo se o dvaasedmdesátiletého muže z Prahy, který v Ryšíně rekreačně obýval maringotku. V úterý se vydal do Prahy za manželkou, cestou na vlak se mu udělalo nevolno, ztratil vědomí a na místě zemřel. Trvale se léčil jako astmatik a se srdečními potížemi,“ přibližuje René Černý, rakovnický policejní mluvčí.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.