ročník 14 číslo 7 17.02. 2004

První letošní masopust na Rakovnicku se konal v sobotu v Rousínově. V průvodu šli tradičně jako první nevěsta s ženichem, za nimi capalo přerostlé mimino v zavinovačce, vodník, smrtka, jeptiška, Žid a mnoho dalších. Více příště.

 • Policista zadržen v Hypernově

 • RAKOVNÍK. Jen pár dnů poté, co okresní ředitelství policie získalo do svých řad ocenění Policista roku za záchranu lidského života, byl tento úspěch zastíněn obrovskou ostudou. Policista okresního ředitelství s více než pětadvacetiletou praxí byl v pondělí 2. února přistižen v Hypernově při velmi podezřelé činnosti.

 • Nožem rovnou do srdce

 • ŽĎÁR. Po ostré hádce zavraždil v sobotu večer sedmatřicetiletý muž z Prahy ve Žďáru dvaadvacetiletého mladíka. Oba muži popíjeli alkohol ve společnosti přátel, kolem desáté završil starší z nich vzájemné nesympatie tím, že bodl mladíkovi do srdce kuchyňský nůž. Než dorazila do domu policie, utekl. Ráno se však přišel na rakovnickou služebnu přiznat. V době vraždy již měl být ve vězení za jiný trestný čin.

 • Strážník dostal pěstí

 • RAKOVNÍK (ps). Hodiny strávené v posilovně se vyplatily strážníkovi Josefu Pořádkovi. Při plnění pracovních povinností byl napaden zhruba metrákovým výtržníkem, který muže zákona poslal nečekanou ranou k zemi. Hned jak se strážník oklepal, útočníka zajistil a ve spolupráci s kolegou předal státní policii.

 • RAKO splynulo s firmou Lasselsberger

 • RAKOVNÍK (bed). Během ledna letošního roku se po Rakovníku rozšířila zvěst, že zanikl největší průmyslový podnik ve městě RAKO a. s. Na to, jak se věci mají ve skutečnosti, jsme se zeptali ředitele výrobního celku sever společnosti Lasselsberger Ing. Pavla Kratochvíla.

 • Kadeřnice na holičkách?

 • RAKOVNÍK (ps). Městský úřad provedl revizi nájemních vztahů, uzavřených městem v minulých letech, s cílem vypovědět nevýhodné smlouvy.

 • Radní k peticím V Lukách

 • RAKOVNÍK (ps). Městská rada vzala na vědomí tři petice z lokality V Lukách proti výstavbě parkovišť na úkor zeleně. "Chtěli bychom zdůraznit, že veřejnost byla možná úmyslně mylně informována a vznikla zcela zbytečná panika," uvedl místostarosta Luděk Štíbr.

 • RAKOVNÍK (ps). Společenství vlastníků domu Na Sekyře se již vyjádřilo k návrhu města ve věci odškodného. Zastupitelstvo navrhuje kompenzovat nezkolaudovanou střechu na prodané nemovitosti částkou 810 tisíc korun. Společenství, zastupované právním zástupcem JUDr. Jiřím Hadravou, navrhuje částku přijmout, ale přitom se obrátit i na soud, aby rozhodl, zda to byla kompenzace spravedlivá. "Pro nás je to zpráva o tom, že se nám v rozpočtu uvolňuje 810 tisíc korun," komentoval rozhodnutí místostarosta Jan Švácha.

 • RAKOVNÍK (ps). Okresní soud 4. února vyzval Sokoly a město k mimosoudní dohodě. Sokolové hned minulý týden předali městu návrh na využívání sokolovny.

 • Žádost komentovali sdělením, že děti, mládež a stará garda mají nedostatek cvičebních hodin, musí si půjčovat i další prostory, nemohou rozšiřovat základnu a chybějí jim prostory na archiválie. Cvičební hodiny by chtěli v pondělí od 18 do 22, v úterý od 17 do 19, ve středu od 16 do 20, ve čtvrtek od 16 do 19 a v pátek od 16 do 18. Dále si nárokují stávající klubovnu šachistů a skladovou místnost v suterénu. Požadují mimo jiné i klíče od hlavní budovy. Právní zástupce města Mgr. Chytil přijetí návrhu nedoporučuje.

 • RAKOVNÍK (ps). Město Rakovník se rozhodlo zprůhlednit po léta neřešené majetkoprávní vztahy v areálu rakovnického letiště. Na výzvu o chystaném pronájmu reagovali celkem tři zájemci, z nichž rada vybrala Aeroklub Rakovník a pozemky mu pronajala za symbolické nájemné 1 Kč za rok jako hlavnímu nájemci, který má vyřešit podnájemní vztahy s dalšími subjekty, jako je např. Modelářský klub.

 • RAKOVNÍK (ps). Po sportovních a kulturních příspěvcích putují městské prostředky i na sociální programy. Český Červený kříž dostane 14 tisíc na zřízení záchranné jednotky a na činnost kroužku mladých zdravotníků. Denní stacionář Ráček obdrží 40 tisíc korun, Organizace nevidomých a slabozrakých 25 000 Kč, Svaz diabetiků 35 tisíc na rekondiční pobyty, Nedrog 30 tisíc na protidrogový program Nejste na to sami, Český svaz zdravotně postižených 15 tisíc na rekondiční pobyty a plavání v bazénu. Rada tak nevyhověla jen žádosti Nedrogu na tzv. Peer program, který hodlá město zajistit spíše prostřednictvím svého odboru sociálních věcí.

 • Budka – ano, či ne?

 • V minulém čísle jsme přinesli názor vedení města Rakovníka, které tvrdí, že budka výběrčího v nejkrásnější části Husova náměstí už nebudí takový odpor jako před rokem a že tlak veřejnosti proti jejímu umístění ustal. Týdeník Raport se rozhodl, že ověří, jestli je tomu skutečně tak. Na telefonním čísle 604 607 567 jsme instalovali SMS bránu s programem, který umí sčítat hlasy pro a proti s tím, že dokáže vyloučit opakované hlasování z jednoho telefonního čísla. Na čísle nelze přijímat hovory.
 • Pokud tedy souhlasíte s tím, aby budka i nadále setrvala ve stávající podobě na svém místě, pošlete na tel. číslo 604 607 567 textovou zprávu ve tvaru ank budka ano. Jestli jste proti, zašlete na stejné číslo zprávu ve tvaru ank budka ne.
 • Předem děkujeme za vaše hlasy. O výsledku průzkumu, který zatím není časově omezen, vás budeme průběžně informovat.
 • Srdce na dvanácti kilogramech dopisů

 • Na poště v Milostíně se pět dní razítkovala milostná korespondence.
 • Síla v rozumu je větší než síla ve svalech

 • U "kulatého stolu" si povídáme se studenty Střední integrované školy technické v Rakovníku.
 • Samson slyšel veselé četnické příhody

 • Plukovník Michal Dlouhý uvedl v Rakovníku druhý díl veselých příhod z pátrací služby četnictva první republiky.
 • Dráždit "boha" se nevyplácí

 • Na internetových stránkách se minulý týden nečekaně objevila informace, že Národní památkový ústav v Praze vypisuje výběrové řízení na místo vedoucího správy hradu Křivoklát. A to i navzdory tomu, že hrad již svého kastelána má v osobě Ing. Ivana Kasalického. A to nemluvím o tom, že bývalá kastelánka Majka Šindelková má vystavenou pracovní smlouvu na místo vedoucí správy objektu.
 • Jak se zdá, "odbojníci" z bývalých Státních hradů Křivoklátska mají být vymýceni až do pátého kolena. Pražské panstvo se nejspíš rozhodlo ukázat venkovským úředníčkům, zač je toho loket reptat (navíc v médiích) proti jejich rozhodnutím. Ivan Kasalický i Majka Šindelková se samozřejmě do výběrového řízení přihlásili, ale asi zbytečně. V ministerských kuloárech se totiž hovoří o tom, že je rozhodnuto předem a konkurz bude pouhou formalitou. Na místo křivoklátského kastelána už je Dostálovými věrnými vytipován loajální úředník z jiného středočeského hradu. Uvidíme, nakolik bude tentokrát šeptanda pravdivá. Jak vidno, od dob Apollona a Marsya se mnoho nezměnilo. Dráždit "boha" (i toho sociálně-demokratického se šálou) se příliš nevyplácí.
 • Sociální granty

 • RAKOVNÍK (ps). Po sportovních a kulturních příspěvcích putují městské prostředky i na sociální programy. Český Červený kříž dostane 14 tisíc na zřízení záchranné jednotky a na činnost kroužku mladých zdravotníků. Denní stacionář Ráček obdrží 40 tisíc korun, Organizace nevidomých a slabozrakých 25 000 Kč, Svaz diabetiků 35 tisíc na rekondiční pobyty, Nedrog 30 tisíc na protidrogový program Nejste na to sami, Český svaz zdravotně postižených 15 tisíc na rekondiční pobyty a plavání v bazénu. Rada tak nevyhověla jen žádosti Nedrogu na tzv. Peer program, který hodlá město zajistit spíše prostřednictvím svého odboru sociálních věcí.
 • Nemocniční škola skončí?

 • RAKOVNÍK (ps). Krajský úřad požádal vedení města o stanovisko k dalšímu zachování školní výuky na dětském oddělení nemocnice. Kraj tu prostřednictvím Speciálních škol financuje 1 úvazek učitele, 0,2 úvazku učitelky MŠ a 0,8 úvazku vychovatele. Kraj přitom poukazuje na fakt, že pobyty dětí v nemocnici se zkracují (průměr 4,4 dne) a klesá i průměrný počet hospitalizovaných (6,3 žáka na den). Vedení města ve věci podpoří názor ředitele Speciálních škol Luďka Vožeha, který doporučuje zrušit úvazek učitele a ponechat úvazky učitelky MŠ a vychovatele.
 • Přidají zastávku a pruhy

 • RAKOVNÍK (ps). Při rekonstrukci Lubenské ulice zmizela autobusová zastávka před areálem firmy ČSAD Anexia. Zůstala však jako provizorní v jízdních řádech, a tak se město Rakovník rozhodlo vrátit ji na původní místo. V praxi to znamená zhruba 18 m2 zámkové dlažby v ceně 19 tisíc Kč, kterou instaluje ÚMK Rakovník. Další změna se dotkne Plzeňské ulice, konkrétně křižovatky ve tvaru "Y" nad čerpací stanicí Benzina. Zde bude vyznačen velký trojúhelník ze šikmých rovnoběžných čar, které zlepší orientaci při řazení odbočujících vozidel. Změna vyjde na 17 tisíc korun a provede ji firma Adsum Unhošť.
Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.