Kriminálka řeší trestní oznámení na radu a zastupitelstvo

Anonym o zneužití pravomoci

RAKOVNÍK. Oddělení hospodářské kriminality informovalo vedení města o tom, že obdrželo trestní oznámení od občanů města Rakovníka na podezření ze spáchání trestného činu zneužití pravomoci veřejného činitele. Údajného porušení zákona se měli dopustit členové městské rady i zastupitelstva při prodeji městského pozemku na výstavbu marketu Tesco. Policisté vyzvali představitele radnice, aby jim k případu předložili veškerou dostupnou dokumentaci.

Jak se týdeníku Raport podařilo zjistit, oznámení je sice "podepsáno" občany města Rakovníka, ale ve skutečnosti jde o anonym. I takovéto podání je však policie podle zákona povinna prověřit. Anonymní pisatel je přesvědčen, že uzavřením smlouvy na prodej městského pozemku radní i zastupitelé poškodili město a jeho občany. Proto je viní ze zneužití pravomoci veřejného činitele. Starosta Zdeněk Nejdl nařčení důrazně odmítá. "Nejvíce mě uráží, že člověk, který má takovéto podezření, se nedokáže podepsat. Přesto ho vyzývám, aby přišel za námi na radnici, kde mu osobně vše vysvětlím a ukážu veškeré doklady. Jsem přesvědčen, že vše proběhlo v souladu se zákonem. O všem rozhodovaly orgány, v jejichž je to kompetenci. Prodej pozemku krystalizoval dva roky a i cena je vzhledem k dostupnosti sítí a stavu pozemku cenou maximální. Výstavba marketu je v souladu s územním plánem a navíc celá řada občanů ji vítá. Chápu, že rozvoj nákupních zón se některým lidem líbit nemusí. Ale tento vývoj lze těžko zastavit. Tescem a Stop Shopy to zdaleka nekončí. Myslím, že nákupní zóna se bude dále rozvíjet," míní starosta Zdeněk Nejdl.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.