Akce za peníze z pozemku

RAKOVNÍK (ps). Městská rada schválila první část projektů a zakázek, které budou realizovány z peněz získaných prodejem pozemků pro výstavbu marketu Tesco.

V balíku projektů figuruje na prvním místě výběrové řízení na pořízení projektové dokumentace pro rekonstrukci domu osvěty. Následuje studie pro eventuelní využití stávající jídelny 1. základní školy pro potřeby městské knihovny. "Nová jídelna by měla stát do konce roku 2009. Proto zvažujeme, jak nejlépe využít jídelnu stávající. Nabízí se přestěhování knihovny, protože ta sídlí ve státním objektu. Necháváme zatím zpracovat tzv. logický rámec, který určití, zda je budova jídelny pro takové účely vhodná a zda lze v tomto objektu sloučit městskou knihovnu s dětským oddělením," přibližuje starosta Zdeněk Nejdl.

Další projektová dokumentace pro stavební povolení, která bude financována z peněz za pozemky, je obnova Čermákových sadů II. Dále rada vypsala výběrová řízení na akce schválené zastupitelstvem. Hledá dodavatele na řešení dopravní situace a parkování Pod Nemocnicí a na výstavbu dětského hřiště v sousedství hokejbalového areálu na Zátiší.

Městská rada také rozhodla, že se pokusí najít zdroj vody pro závlahový systém hřiště na Zátiší. Jeho vybudování podpoří částkou 150 tisíc také Středočeský kraj. "V rámci této akce se na nás obrátil ředitel 3. ZŠ s požadavkem přivést vodu také na školní antukové hřiště. Vzhledem k tomu, že zatím vodu kupujeme od Českých drah, rozhodli jsme najmout hydrologa, aby zjistil, zda by nebylo možné vybudovat v místě vlastní zdroj," popisuje starosta Zdeněk Nejdl.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.