Ač krize, autosalon bude

RAKOVNÍK. Minulý týden učinili pořadatelé Rakovnického autosalonu konečné rozhodnutí ve věcí dalšího ročníku regionální výstavy automobilů. Po konzultaci s hlavními vystavovateli zjistili, že se navzdory složité situaci na trhu s automobily většina prodejců do Rakovníka těší. Nic tedy nebrání uspořádání již třináctého autosalonu.

„Ještě na začátku roku to vypadalo velmi nejistě. Většina prodejců vozů v regionu Rakovnicka a Kladenska netušila, jak se bude situace vyvíjet a požadovali čas na rozmyšlenou. Většinou si stěžovali, že se auta vzhledem ke světové hospodářské krizi prodávají méně. Pak se situace na českém trhu paradoxně ještě zhoršila se zavedením šrotovného v Německu a dalších zemích. Většina menších vozů se totiž začala vyvážet právě do těchto míst a českým prodejcům auta scházela,“ popisuje jeden z pořadatelů Pavel Sklenička. To byl i případ rakovnické firmy Autostop, která autosalon společně s Raportem pořádá. „Tu situaci jsme na začátku roku neviděli vůbec dobře. Měli jsme několik desítek objednávek, ale auta skoro žádná. Sehnat Fabii byl velký problém a tento stav trvá vlastně dodnes. V pololetí ale očekáváme zlepšení a situace bude kulminovat v závěru roku se zavedením šrotovného i u nás,“ odhaduje spolumajitel Autostopu Jaroslav Fišer. Poté, co podobný názor vyjádřila i většina vystavovatelů, bylo rozhodnuto. Třináctý ročník Rakovnického autosalonu se uskuteční 5. a 6. září na Zimním stadionu v Rakovníku.

Tomáš Bednařík

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.